آغاز ثبت‌نام آزمون کاردانی نظام جدید فنی‌وحرفه‌ای از فردا

به گزارش آوای ورزقان به نقل از دانا، حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون دوره‌های نظام جدید کاردانی فنی‌وحرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون منحصرا از طریق …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از دانا، حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون دوره‌های نظام جدید کاردانی فنی‌وحرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش از فردا یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و یکشنبه ۲۰ اردیبهشت نیز پایان می‌پذیرد.

وی افزود: تمام داوطلبان این دوره لازم است با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش پیرامون زمان ثبت‌نام و نحوه برگزاری آزمون برای ثبت‌نام اقدام کنند که اطلاعیه سازمان سنجش در روز دوشنبه ۷ اردیبهشت در نشریه پیک سنجش منتشر شده و پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت نیز بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت:‌ تمام دارندگان گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسط نظام جدید در یکی از شاخه‌های فنی حرفه‌ای یا کار و دانش یا شاغل به تحصیل در این دوره‌ها که تا نیم‌سال اول سال تحصیلی ۹۴-۹۵ فارغ‌التحصیل می‌شوند و همچنین دارندگان مدرک دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم حق ثبت‌نام در این آزمون را دارند.

وی اضافه کرد:‌در این آزمون از تعداد ۴۲ کدرشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنما پذیرش در ۲۳ کدرشته از طریق آزمون و پذیرش در ۱۹ کدرشته بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) و بدون آزمون صورت می‌پذیرد. بنابراین داوطلبان متقاضی هر یک از کدرشته‌های مذکور اعم از پذیرش با آزمون یا سوابق تحصیلی (بدون آزمون) لازم است در زمان مقرر برای ثبت‌نام اقدام کنند.

توکلی گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده این آزمون در صبح جمعه ۱۶ مرداد ماه برگزار می‌شود و کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای مربوط نیز از روز سه شنبه ۱۳ مرداد تا پنجشنبه ۱۵ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *