آوای ورزقان:شبکه های دو، سه و چهار تخصصی می شوند/ شبکه تهران جدید در راه است

شبکه های دو، سه و چهار تخصصی می شوند/ شبکه تهران جدید در راه است

به گزارش آوای ورزقان به نقل از روابط عمومی صداوسیما، در این مراسم که با حضور مدیران سیما و مدیران گروه های تولیدی شبکه ها برگزار شد، دکتر علی اصغر پورمحمدی تأکید کرد: معاونت سیما با استفاده از توان بالای مدیران، کارشناسان و کارکنان به سوی تحقق اهداف سازمانی خود گام های استوار بر می دارد. …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از روابط عمومی صداوسیما، در این مراسم که با حضور مدیران سیما و مدیران گروه های تولیدی شبکه ها برگزار شد، دکتر علی اصغر پورمحمدی تأکید کرد: معاونت سیما با استفاده از توان بالای مدیران، کارشناسان و کارکنان به سوی تحقق اهداف سازمانی خود گام های استوار بر می دارد.

معاون سیما تلاش های همه مدیران سابق شبکه ها را در مدت خدمت آنها ستود و ابراز امیدواری کرد از توان این عزیزان همچون گذشته برای خدمت بیشتر استفاده شود.

پورمحمدی در این نشست با بیان اینکه تلاش کرده است از حضور فرجی همچون گذشته بهره مند شود اما به دلیل ادامه تحصیل ایشان در مقطع بالاتر امکان ادامه این همکاری میسر نشده است گفت : دو موضوع خدمت به پدر و مادر و ادامه تحصیل را بسیار مهم و ارزشمند است که آقای فرجی نیز به همین دلیل خواستند مسئولیتی نداشته باشند و زور من برای حفظ این همکاری به ایشان نرسید.

در ادامه تعهد، تخصص، توانایی و شناخت سازمانی را ملاک انتخاب مدیران جدید شبکه ها دانست و بیان کرد ویژگی های مدیران جدید از من بیشتر و بالاتر است.

معاون سیما با اشاره به تغییر وظایف شبکه پنج که مسئولیت پوشش شهر و استان تهران را بر عهده داشت و در رویکرد جدید رسانه ملی به شبکه ای با موضوع تخصصی اقتصاد تبدیل شده است، خبر از تاسیس شبکه تلویزیونی تهران در آینده داد.

پورمحمدی در ادامه با تشکر و قدردانی از مهندس ضرغامی، دکتر دارابی، دکتر میرباقری و محسن مهاجرانی به مدیران سیما توصیه کرد که مراسم جداگانه ای برای تکریم از مدیران برگزار کنند و اگر من هم توانستم در آن شرکت می کنم.

پیش از سخنان معاون سیما دکتر رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما از بازنگری در ساختار ۶ شبکه سیما بر اساس سیاست چابک سازی رسانه ملی خبر داد و گفت: بر اساس ماموریت جدید شبکه ها، شبکه یک سیما، شبکه ملی و عمومی و  شبکه های دو، سه و چهار به ترتیب شبکه های تخصصی اجتماعی، ورزش تفریحات و سرگرمی و علمی و فرهنگی خواهند بود.

قائم مقام سیما افزود: شبکه پنج سیما با ماموریت جدید به عنوان شبکه تخصصی اقتصاد فعال می شود و شبکه پویا نیز در آینده دور یا نزدیک به شبکه تخصصی کودک تبدیل خواهد شد.

دکتر پورحسین اظهار داشت: ماموریت دیگر شبکه ها نیز پس از تکمیل  مطالعات و بررسی های کارشناسی اعلام خواهد شد.

در ادامه این مراسم مهدی فرجی مدیر سابق شبکه یک سیما، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در دوران مدیریت این شبکه گفت: انتصاب های صورت گرفته در سیما بسیار مناسب است و کسانی مسئولیت ها را پذیرفته اند که پیش از این راه رسانه را به خوبی پیموده و تجربیات گران بهایی دارند.

مدیر سابق شبکه یک سیما گفت سازمان صداوسیما در شرایط کنونی برای افزایش تاثیرگذاری خود چاره ای جز کوچک سازی و چابک سازی ندارد و تداوم شرایط فعلی امکان پذیر نیست وی اظهار داشت برای ماندن در میدان رقابت های رسانه ای داخلی و خارجی باید جذابیت ها را همراه با تغییرات ساختاری ارتقاء داد.

وی از پورمحمدی برای پذیرش درخواست ایشان تشکر کرد. در این مراسم همچنین از سعید مقیسه مدیر سابق شبکه تهران و کامبیز رضا اخوان صفا مدیر سابق شبکه تماشا تکریم و قدردانی شد.

در ادامه این مراسم احکام محمد احسانی مدیر شبکه یک سیما، محمد رضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما، غلامرضا میرحسین مدیر شبکه سه سیما ، مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج سیما، حسین ساری مدیر شبکه آموزش، امیر تاجیک مدیر شبکه مستند، علی بخشی زاده مدیر شبکه پویا، مرتضی شمسی رئیس مرکز پویا نمایی صبا و نیز مهدی قاسمی رئیس شورای سیاست گذاری سلامت رسانه ملی ابلاغ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *