پیروزی تیم مذاکره کننده در گرو دفاع از حقوق ملت ایران است/ قرار نیست با آمریکا سر یک سفره بنشینیم

به گزارش آوای ورزقان ،علی علیلو در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج در خصوص نظارت مجلس بر مذاکرات هسته ای اظهار کرد: نظارت مجلس بر مذاکرات هسته ای پیوسته برقرار است و تا زمانی که توافقی مورد تایید مجلس نباشد، قانونی نیست. وی اعلام کرد: آقای لاریجانی اخیرا گزارشی در خصوص روند مذاکرات به …

به گزارش آوای ورزقان ،علی علیلو در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج در خصوص نظارت مجلس بر مذاکرات هسته ای اظهار کرد: نظارت مجلس بر مذاکرات هسته ای پیوسته برقرار است و تا زمانی که توافقی مورد تایید مجلس نباشد، قانونی نیست.

وی اعلام کرد: آقای لاریجانی اخیرا گزارشی در خصوص روند مذاکرات به مجلس ارایه کرد و مجلس در جریان روند مذاکرات است و فرآیند پیشرفت این مذاکرات مورد توجه و تحت کنترل مجلس است.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده تاکنون پایبند خطوط قرمز نظام بوده، تصریح کرد: ملت ایران دعا گو و حامی تیم مذاکره کنده هستند و پیروزی این تیم در گرو جلب رضایت مردم ایران است و این رضایت حاصل نخواهد شد مگر اینکه این تیم همچنان از حقوق ملت دفاع کنند و پایبند خطوط قرمز باشند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد: حتی اگر توافقی صورت نگیرد و تیم مذاکره کننده خطوط قرمز را رعایت کنند، باز هم این تیم پیروز مذاکرات خواهد بود و به دلیل ایستادگی آن ها بر دفاع از حقوق ملت، به آنها تبریک خواهیم گفت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعد از این مذاکرات و هر نتیجه ای حاصل از آن، تداوم رابطه دو کشور ایران و آمریکا را چگونه پیش بینی می کنید؟، تصریح کرد: اگر آمریکا از خوی استکباری خود دست بردارد، با آن دشمنی نخواهیم داشت، در حالی که آمریکا روز به روز بر زیاده خواهی های خود پافشاری می کند و دست از خوی استکباری خود بر نمیدارد، آمریکا فکر نکند که بعد از توافقات، ایران با وجود اینکه ۳۶ سال در راه انقلاب مبارزه کرده علی رغم خوی استکباری آمریکا با آن سر یک سفره بشیند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با بیان اینکه ایران همواره الگوی کشورهای آزادیخواه بوده و الگویی برای مدیریت در دنیا ارایه کرده است، گفت: اگر آمریکا بر زیاده خواهی های خود پافشاری کند، جایگاه فعلی خود را نیز از دست خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *