آوای ورزقان:طرح تحول علمی در سال 94 محقق می‌شود/راه حل‌های‌ این طرح باید امسال‌ انتخاب شود

طرح تحول علمی در سال ۹۴ محقق می‌شود/راه حل‌های‌ این طرح باید امسال‌ انتخاب شود

به گزارش آوای ورزقان،محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران،گفت: با توجه به اجرای موفق طرح تحول سلامت در کشور باید در آموزش عالی نیز چنین طرحی اجرایی شود. وی افزود: هم اکنون مشغول مطالعه و بررسی و آماده سازی این طرح هستیم تا در قالب یک طرح موثر به …

به گزارش آوای ورزقان،محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران،گفت: با توجه به اجرای موفق طرح تحول سلامت در کشور باید در آموزش عالی نیز چنین طرحی اجرایی شود.
وی افزود: هم اکنون مشغول مطالعه و بررسی و آماده سازی این طرح هستیم تا در قالب یک طرح موثر به مراجع زیرربط‌ اعلام و سرمایه گذاری لازم محقق شود.
فرهادی با اشاره به حمایت مسئولان اظهار داشت: اگر لازم باشد برای تهیه منابعی خاص یا اعتبارات بانکی زیر ساخت‌های تحقیقاتی و باز سازی آزمایشگاه‌‌ها و کارگاه‌ها باید مورد حمایت قرار گیرد تا امر تحقیق به خصوص چرخه تحقیق تا تولید را دنبال کنیم و از شرکت‌های دانش بنیان محصول داشته باشیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه این طرح چه زمانی عملیاتی می‌شود خاطر نشان کرد: هم اکنون در حال تهیه این طرح هستیم و قطعا در سال ۹۴ باید این طرح ارائه شود و امیدواریم امسال راه حل‌های آن انتخاب شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *