سقوط هواپیما در قزوین/ این حادثه تلفات جانی نداشت

به گزارش آوای ورزقان به نقل از باشگاه خبرنگاران ، حکمت‌الله هاشمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین، اظهار کرد: ساعت ۱۰:۵۵ امروز یک دستگاه هواپیمای آموزشی زیر پل شرکت راه‌سازی استراتوس در ۴۰ کیلومتری جاده قزوین – رشت سقوط کرد. وی افزود: در این حادثه سرنشینان هواپیمای دونفره مصدوم شده بودند …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از باشگاه خبرنگاران ، حکمت‌الله هاشمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین، اظهار کرد: ساعت ۱۰:۵۵ امروز یک دستگاه هواپیمای آموزشی زیر پل شرکت راه‌سازی استراتوس در ۴۰ کیلومتری جاده قزوین – رشت سقوط کرد.

وی افزود: در این حادثه سرنشینان هواپیمای دونفره مصدوم شده بودند که یکی از آنان با ۳۳ سال سن به صورت سرپایی مداوا شد و دیگری که ۵۹ سال سن دارد در حال انتقال به مرکز درمانی به وسیله عوامل اورژانس است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین بیان اینکه حال سرنشین ۵۹ ساله وخیم گزارش شده است، ادامه داد: عوامل جمعیت هلال احمر هفت دقیقه پس از وقوع حادثه یعنی ساعت ۱۱:۰۲ در صحنه حضور داشتند و به امدادرسانی پرداختند که خوشبختانه در این حادثه هیچ انفجاری رخ نداد.

هاشمی تصریح کرد: در این حادثه امدادگران جمعیت هلال احمر شامل سه اکیپ چهار نفره از پایگاه‌های امداد و نجات طارم، کوهین و مهتاب در محل حادثه حضور یافتند که در آن ست‌های نجات و آمبولانس‌های جمعیت هلال احمر در کنار تیم‌های امدادی اورژانس بکارگیری شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین خاطرنشان کرد: در سال جاری اوایل سال نیز یک مورد حادثه سقوط بالگرد آموزشی در نواحی شهرستان آبیک استان قزوین اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: عوامل امدادی جمعیت هلال احمر استان قزوین به صورت ۲۴ ساعته در حالت آماده‌باش قرار دارند تا در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به امدادرسانی به حادثه‌دیدگان اقدام کنند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین یادآور شد: مردم می‌توانند در مواقع بروز حادثه با سامانه ندای امداد جمعیت هلال احمر استان به شماره ۱۱۲ تماس بگیرند تا عوامل امدادی را در جریان حادثه قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *