کنگره آمریکا با برجام موافقت نکند به ضرر آنها تمام می­‌شود/ پرده­‌دار خانه خدا مردم یمن را به خاک و خون کشیده است/آنچه فرمانده سابق ناجا افشا کرد، بخشی از توطئه‌ها بود

به گزارش آوای ورزقان به نقل از دانا،آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سفر به مشهد مقدس، عصر دیروز در تالار آیینه آستان قدس رضوی، با جمعی از علما، فضلا، روحانیون و طلاب حوزه­های علمیه و ائمه جمعه و جماعات استان خراسان رضوی و شهر مشهد دیدار کرد. آغازگر این دیدار که در آستانه میلاد با …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از دانا،آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی، در ادامه سفر به مشهد مقدس، عصر دیروز در تالار آیینه آستان قدس رضوی، با جمعی از علما، فضلا، روحانیون و طلاب حوزه­های علمیه و ائمه جمعه و جماعات استان خراسان رضوی و شهر مشهد دیدار کرد.

آغازگر این دیدار که در آستانه میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت برگزار شده، تلاوت قرآن کریم و مداحی­ آقای ماه رخسار بود که اشعاری در منقبت ائمه معصوم و امام رضا(ع) خواند.

پس از آن آیت‌­الله واعظ طبسی، با تبریک میلاد ثامن الحجج، مراسم را «مجمع علمی، روحانی و متین» خواند و درباره نقش امام و ولایت در جامعه، گفت: مدیریتی که در مسایل سیاسی، فکری و اجتماعی و معرفتی اظهارنظر کند و پاسخگوی همه مسایل انسان­ها باشد، امام و رهبر جامعه اسلامی است که آشنا با مسایل روز و آماده برای پاسخگویی برای شکستن قدرت­های طاغوتی است که این نقش را حضرت رضا در جلساتی که مأمون تشکیل می­داد، ایفا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستان قدس رضوی با تعبیر «برادر عزیز» خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: حضرت­عالی به عنوان محقق و عالم در میان دوستان شناخته شده هستید و دشمنان هم این مسائل را می­دانند.

وی در ادامه از آقای هاشمی رفسنجانی پرسید: آینده نظام اسلامی چه خواهد شد؟ چقدر توانستیم دنیا را متوجه تأثیرگذاری انقلاب کنیم؟ مذاکرات را تا امروز چقدر موفق می­دانید و دورنمای آن چیست؟

آیت­‌الله واعظ طبسی در ادامه با ارائه تحلیلی از ارتباط دولت روحانی با آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی، گفت: جمع روحانی منتظر است تا نظر شما را درباره مسایل اقتصادی، نتایج مذاکرات هسته ای و موفقیت­های دولت و برنامه­های آینده بشنود.

هاشمی رفسنجانی نیز در آغاز سخنان خویش با بیان این نکته که «خیلی خوشحالم که در جمع شما روحانیون عزیز، مدرسان حوزه­های علمیه و ائمه جمعه و جماعات» هستم، به نقش­­آفرینی روحانیت در تاریخ معاصر ایران پرداخت و گفت: تا آن زمان در هر جای دنیا انقلابی اتفاق می افتاد، یا کودتای نظامی­­ها بود و یا احزابی که در ایران جایگاهی نداشتند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بازخوانی گوشه­هایی از تاریخ دوران مبارزه تا پیروزی انقلاب اسلامی گفت: روحانیت با کمک دانشگاه ها و اصناف و حمایت­های مردم توانست قدرت­های شرق و غرب و رژیمی تا بن دندان مسلح به حمایت­های نظامی، سیاسی و اقتصادی ابر قدرتها را شکست دهد.

وی افزود: پس از پیروزی، شاهد انواع توطئه­‌ها علیه انقلاب بودیم که علاوه بر تجزیه­‌طلبی، شورش­های کور، درگیری سیاسی در مرکز، جنگ بر انقلاب جوان تحمیل شد که به خاطر مدیریت بسیار خوب امام و حمایت مردم، از همه این گردنه­ها عبور کردیم.

هاشمی رفسنجانی با تشریح مقطع پایانی جنگ به تصویب قطعنامه ۵۹۸ در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: همان قدرت­‌هایی که طی ۸ سال از رژیم بعث حمایت­های نظامی و اطلاعاتی می­کردند، مجبور شدند پیروزی سیاسی ایران را در آنجا تصویب کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری نقش روحانیت در همه این مقاطع، به دسیسه‌­های دهه اخیر برای کم کردن نقش روحانیت در ایران اشاره کرد و گفت: آنچه این روزها فرمانده سابق نیروی انتظامی افشا کرد، بخشی از همان توطئه بود که قبلاً هم گوشه­‌هایی افشا شده بود.

وی افزود: یک بار که نارضایتی علما از حضور زنان در ورزشگاه ها در برخی رسانه‌­ها پخش شده بود، از نزدیکان این طیف می­‌گفتند باید امام زمان بیاید تا گردن خیلی از این علما را بزند.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری تلاش آن جریان برای القای نارضایتی مردم از روحانیت و ذکر مصادیقی از آن شرایط، گفت: با همه آن القائات، مردم ایران در آخرین انتخابات ثابت کردند که روحانیت را برای نقش گذشته، امروز و آینده دوست دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شرایط جدید منطقه در پاسخ به سؤالات آیت­الله واعظ طبسی در خصوص آینده انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی یک پدیده اجتماعی و سیاسی بی­نظیر در تاریخ اسلام بود که سه ویژگی آن، یعنی رهبری امام، پیشتازی روحانیت و حمایت­های مردم آن را از انقلاب­های دیگر متمایز و ممتاز کرد.

وی با ارائه تحلیلی از عواقب چند انقلابی که طی سال­های اخیر در چند کشور اسلامی اتفاق افتاد، گفت: دیدید که گروه­های تروریستی مثل طالبان، داعش، بوکوحرام و جبهه النصره انقلاب­ها را مصادره و مردم را پشیمان کرده­اند.

هاشمی رفسنجانی اوضاع این روزهای لیبی، مصر، تونس، بحرین، یمن، عراق و سوریه را برای مسلمانان عبرت­‌آموز خواند و گفت: مسلمانان شاهدند که پرده­‌داری خانه خدا و با لقب خادم الحرمین، مردم بی­گناه یمن را چگونه ظالمانه به خاک و خون می­کشند!

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عراق و هشدارهای دلسوزانه مرجعیت و به خصوص آیت­الله سیستانی، گفت: برنامه شومی دارند که عراق را به سه کشور تجزیه کنند تا منابع آن را به آسانی به یغما ببرند.

وی با مقایسه امروز کشورهای منطقه با ایران، گفت: البته در ایران عزیز مشکلاتی داریم که امیدواریم به تدریج و به خصوص پس از لغو تحریم­ها حل نماییم.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به استقامت انقلابی تیم مذاکره هسته­ای در جهاد دیپلماسی اخیر گفت: نتیجه آن همه مقاومت دیپلماسی این شده که رئیس­­جمهور کشوری مثل آمریکا به صراحت از قدرت استدلال در مذاکرات و توانایی­­های ایران می­گوید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح تاریخ فعالیت­های هسته­ای و آغاز آن در دوران ریاست جمهوری آیت­الله خامنه­‌ای، گفت: در تمام این سال­ها که تلاش می­کردیم از مواهب دانش هسته­ای برای موارد صلح جویانه استفاده نماییم، بارها اعلام کردیم که دنبال اهداف نظامی نیستیم.

وی با تأکید بر بومی شدن دانش هسته­ای در ایران و فعالیت­های آن با اطلاع آژانس       بین­المللی هسته­ای، گفت: در این شرایط رهبری انقلاب به عنوان مرجع تقلید ما بر حرام بودن فعالیت­های نظامی هسته­ای فتوا داده­اند که این فتوا برای ما فصل الخطاب است.

آیت­الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به بهانه جویی­های دشمنان و القای ایران هراسی در منطقه، گفت: ایران در طول تاریخ ثابت کرده که به تعهدات بین­‌المللی پایبند است و این اثبات این نکته است که ایران به خاطر دانش و عقلانیت و حمایت مردم، قدرتمند است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به پیروزی دیپلماسی تیم مذاکره کننده ایران بر اعضای ورزیده تیم­های دیپلماسی شش کشور مهم دنیا اشاره و تصریح کرد: مهم است که آمریکا صریحاً اعتراف می­کند که دیگر حربه تحریم کارساز نیست، چون کشورهای جهان با ما همراهی نمی­کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با توجه به پایین آمدن قیمت نفت، بر برنامه چند قدرت جهانی برای دستیابی به انرژی جوش و گداخت هسته­ای اشاره کرد و گفت: ایران هم می تواند در آینده عضو آن گروه شود تا ۹ کشور دنیا برای تأمین انرژی آینده جهان،     برنامه­ریزی علمی کنند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به هیاهوی سیاسی صهیونیست­ها و لابی آنها در کشورهای مهم برای القای مخالفت با برجام، گفت: اگر کنگره آمریکا موافقت نکنند، به ضرر آنان تمام می­شود، چون از قدرت علمی ایران و نقش انقلاب برای جلوگیری از گسترش پدیده شوم تروریست اطلاع دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پدیده شوم تروریست و داعش را خطر امروز دنیای اسلام دانست و گفت: ایران با قدرت تمام علیه هر اقدام تروریستی می­ایستد.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به ذات اسلامی و دینی مردم ایران و به خصوص جوانان، گفت: در دنیایی که جوانان ما مطالب را از همه راه­های رسانه­ای می­گیرند، آنچه مقبول ذات آنان است، صداقت در گفتار و رفتار است.

هاشمی رفسنجانی آشنایی روحانیت با توطئه­‌های مختلف داخلی و خارجی را مهم توصیف کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب آن قدر در کشورهای مسلمان و جهان سوم تأثیرگذار بودیم که دولت­های استعماری و استبدادی ترسیده بودند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عملکرد تیم دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته­ای را موفق دانست و گفت: دیدید که مخالفان توافق در رسانه­های بین­المللی می­­­گویند ایران بر سر ۶ قدرت جهانی کلاه گذاشت در حالی که ایران نه کلاهی گذاشت و نه کلاهی برداشت، بلکه آن چه دنبال آن بود، حق مردم ایران بود که خدا را شکر پس از ۲۲ ماه مذاکره به نتیجه رسیدیم.

وی درباره مسایل اقتصادی به مشکلات دولت در جهت تأمین بودجه برای پیگیری کارهای عمرانی اشاره کرد و با بیان کنایی برخی از محدودیت ها، گفت: امیدواریم دلسوزان کشور کمک کنند تا دولت با شرایط موجود کشور را اداره نماید که در آن صورت همه ما با امنیت کامل سیاسی و اقتصادی می توانیم برای آینده کشور برنامه ریزی کنیم.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر پایبندی دولت فعلی به سیاست های کلی نظام که مورد تأیید و خواست رهبری است، به گفتار و رفتار دولت قبلی اشاره کرد و گفت: در کنار صراحت های بیانی که می گفتند مجمع و مصوبات آن و سیاست های کلی را قبول نداریم، در عمل هم به گونه­ای رفتار کردند که، مصوبات مجمع به نتیجه نرسد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزایش غیر کارشناسی نیروهای انسانی در بدنه دولت و به ویژه در نهادها و ستادهای مرکزی و بیان نمونه­های از آن در نهاد ریاست جمهوری و سازمان میراث فرهنگی، این کار را مشکلی برای امروز و آینده دولت در اداره جامعه دانست و گفت: به جای تقویت بخش خصوصی و اشتغال زایی  و کارآفرینی و به خاطر ارائه آمارهای دروغین از به کارگیری جوانان تحصیل کرده، باعث بزرگ شدن بادکنکی بدنه دولت شده بودند.

وی با سیاسی قلمداد کردن حرف های کسانی که برنامه ششم را مخالف مصوبات رهبری می­دانند، گفت: تمام برنامه ها براساس اسناد بالادستی نوشته می شود که به تأیید رهبری نظام رسیده است.

هاشمی رفسنجانی همدلی داخلی و همراهی مسؤولین و مردم با دولت را ضرورت امروز جامعه دانست و با اشاره به همکاری نزدیک دولت خویش با رهبری در سالهای ۶۸ و ۷۲ و ذکر موفقیت های آن همدلی و همراهی، گفت: متأسفانه امروز جمعی در مسیر حرکت دولت مانع تراشی و در جامعه القای تفرقه می کنند، در حالی که شرط موفقیت در شرایط حساس منطقه، وحدت است.

هاشمی رفسنجانی خطاب به روحانیت حاضر در جلسه گفت: شما به خاطر نقش تاریخی خود، الان هم مرجع سؤالات و نیازهای مردم هستید و هر جا که هستید برای تقویت همکاری­ها توصیه و تلاش کنید.

وی افزود: برای آینده انقلاب باید از میان جوانان کادرسازی کنید که این وظیفه مسؤولان و نیز شما مدرسان حوزه­­های علمیه است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان سخنان خویش با تبریک مجدد میلاد با سعادت امام رضا (ع) و تأکید بر اهمیت ترویج آموزه­های دهه کرامت در کشور، گفت: اسلام دین کرامت است و مسلمانان با کرامت­های انسانی در جهان مشهورند و ایرانیان در این میان گوی سبقت از همگان روبوده­اند. زیرا میزبان امام با کرامت، حضرت رضا(ع) در مشهد مقدس هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *