فرود با هواپیمای بدون چرخ/ تیک آفی به سوی انتخابات مجلس شورای اسلامی!

به گزارش آوای ورزقان به نقل از میانا، برگزاری انتخابات مجلس دهم در سال ۹۴، بی شک مهمترین رویداد سیاسی سال است که از همین رو و در پیش درآمدی زودرس، بازار گمانه زنی ها و تحلیل های سیاسی را داغ کرده است. با مطرح شدن برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بصورت استانی در طول چند ماه …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از میانا، برگزاری انتخابات مجلس دهم در سال ۹۴، بی شک مهمترین رویداد سیاسی سال است که از همین رو و در پیش درآمدی زودرس، بازار گمانه زنی ها و تحلیل های سیاسی را داغ کرده است.

با مطرح شدن برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بصورت استانی در طول چند ماه گذشته چهره های شناخته شده این فضا را برای قدم گذاشتن در عرصه سیاست سودمندتر یافته و به منظور کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خود پا پیش گذاشتند.

چنانچه انتخابات به صورت استانی برگزار شود آنوقت تمام تحلیل ها دگرگون شده و می توان نسخه ی دیگری را برای انتخابات تجویز نمود. بارز ترین نمونه برای این سخن کاپیتان هوشنگ شهبازی پسر خاله سردار ناصرالدین نیک‌نامی است. کاپیتان شهبازی بعد از فرود موفقیت آمیز هواپیمای مسافربری بوئینگ  ۷۲۷ در روز سه شنبه ۲۶ مهر ماه ۹۰ تصمیم گرفت یک بیانیه و کمپین جهانی به نشانهٔ اعتراض و برای اعلام مخالفت در برابر تحریم‌های صنعت هواپیمایی ایران راه‌اندازی کند. وی در این راستا یک کمپین در سایت شخصی خود فعال کرد که با استقبال بیش از ۱۱۰ هزار امضاء از سوی مردم مواجه شد.

در حال حاضر اخبار و پوسترهایی از ایشان در گروهای تلگرام شهرستان میانه در خصوص اعلام آمادگی برای حضور در صحنه انتخابات قرار گرفته است.

کاپیتان هوشنگ شهبازی

هر جند اقدامات مثبت وی در جـهت لغو تحریم فروش هواپیماهای مسافربری غیرنظامی و قطعات آن توانست موج رسانه ای جدید را در حوزه تحریم های ظالمنه کشورهای غربی بر روی کشورمان ایجاد کند، اما سوال اصلی اینجاست که این محبوبیت خواهد توانست در جهت خدمت رسانی به مردم آن هم در عرصه سیاسی موفقیت آمیز باشد؟!

نکته قابل توجه در خصوص این قبیل کاندیداتوری ها این است که آیا این قبیل افراد که در ذهن و قلب مردم از جایگاه ویژه ای برخوردارند به نوعی تبدیل به چهره های ملی سوخته سیاسی شهرستان تبدیل خواهند شد؟

دلیل و گواه برای این ادعاها، هجمه های رسانه های محلی در تخریب نمایندگان فعلی و همچنین انتقادات صورت گرفته از نماد ساخته شده در یکی از پارک های شهر میانه به اسم کاپیتان شهبازی و مجسمه ی وی که در محل این پارک نصب شده است، می باشد.

برخی از افراد و همشهریان میانه ای با زیر ذره بین گذاشتن این مسئله و با طرح این موضوع که ” این نوعی انتخابات برای وی است و باید تمامی کاندیداها از حقوق مساوی برخوردار باشند ” خواستار حذف نام کاپیتان شهبازی از این پارک و برداشتن مجسمه ی وی شدند.

کاپیتان هوشنگ شهبازی

به نظر می رسد عرصه انتخاباتی شهرستان میانه به لحاظ دارا بودن دو نماینده مجلس در شورای اسلامی در طول چند ماه باقی مانده به انتخاب نمایندگان مردم برای مجلس شورای اسلامی شاهد فراز و نشیب ها بسیاری باشد.

این درست است شهبازی که به دلیل فرود موفق با هواپیمای بدون چرخ مورد توجه رسانه های کشورمان قرار گرفته و در حال حاضر یکی از رقبا برای نشستن بر یکی از دو کرسی نمایندگی میانه در مجلس بشمار می آید، اما باید گفت مولفه های ملی و رسانه ای این فرد بیشتر بر فعالیت های سیاسی و انتخاباتی می چربد.

به هرحال آن جیز که مسلم است ورود به صحنه انتخابات به دور از حاشیه سازی و سوء استفاده از جایگاه و دوری از فعالیت نفع جریان های حامی نکات ابهام آمیزی است که مردم در اولین برخورد با این قبیل موارد مواجه و به دنبال جواب برای آنان خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *