آوای ورزقان: الحاق شهرستان ورزقان به منطقه آزاد ارس موجب تحول اقتصادی استان خواهد شد
آوای ورزقان: الحاق شهرستان ورزقان به منطقه آزاد ارس موجب تحول اقتصادی استان خواهد شد

الحاق شهرستان ورزقان به منطقه آزاد ارس موجب تحول اقتصادی استان خواهد شد

به گزارش آوای ورزقان، الهوردی دهقانی عصر جمعه در نهمین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی جام ستارخان شهرستان ورزقان گفت: معدن مس سونگون و شرکت ملی مس ایران برای ۳۵ کیلومتر از بزرگراه ورزقان – خواجه مشارکت و تأمین هزینه کرده‌اند. وی با اشاره به اینکه چهار پیمانکار به‌طور مستمر در بزرگراه ورزقان – خواجه فعال …

به گزارش آوای ورزقان، الهوردی دهقانی عصر جمعه در نهمین دوره جشنواره فرهنگی و ورزشی جام ستارخان شهرستان ورزقان گفت: معدن مس سونگون و شرکت ملی مس ایران برای ۳۵ کیلومتر از بزرگراه ورزقان – خواجه مشارکت و تأمین هزینه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه چهار پیمانکار به‌طور مستمر در بزرگراه ورزقان – خواجه فعال هستند، افزود: به‌تازگی معدن مس سونگون به یک شرکت مستقل تبدیل‌شده است که اختیارات آن به تدریج واگذار خواهد شد.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس ادامه داد: نزدیک به ۴ هزار میلیارد تومان برای احداث کارخانجات صنایع جنبی مس اعتبار تخصیص‌یافته و این کارخانه‌ها تا پایان سال ۹۶ مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

دهقانی بابیان اینکه شهرک صنعتی مس در شهرستان ورزقان احداث خواهد شد، گفت: امیدواریم با راه‌اندازی این شهرک و و صنایع پایین دستی مس در شهرستان ورزقان شاهد ریشه کنی بیکاری در شهرستان ورزقان باشیم.

وی همچنین از تبدیل شهرستان ورزقان به منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس خبر داد و افزود: اقدامات لازم در این خصوص انجام یافته است که در صورت تحقق این امر شاهد تحول عظیم اقتصادی در شهرستان ورزقان و تبدیل استان آذربایجان شرقی به قطب صنعتی کشور خواهیم بود.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلسبا تأکید بر اینکه در هیچ کجای ایران مناطق زلزله‌زده به این سرعت بازسازی نشده است، خاطرنشان کرد: استفاده از فرصت تهدید زلزله برای پیشرفت و توسعه شهرستان ورزقان مفید و مؤثر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *