آوای ورزقان: روستاها خواستگاه افراد نامی کشور هستند/توجه به روستاها یعنی توسعه کشور
آوای ورزقان: روستاها خواستگاه افراد نامی کشور هستند/توجه به روستاها یعنی توسعه کشور

روستاها خواستگاه افراد نامی کشور هستند/توجه به روستاها یعنی توسعه کشور

به گزارش آوای ورزقان، مراسم گرامیداشت روز روستا در بخش خاروانای شهرستان ورزقان و در مسجد جامع روستای اندریان برگزار شد. بخشدار خاروانا در این مراسم با اشاره به استعدادهای روستائیان در بسیاری از زمینه‌ها یکی از افراد شاخص روستاهای بخش خاروانا را علامه محمدتقی جعفری نام برد که منتصب به روستای سقای است. وی …

به گزارش آوای ورزقان، مراسم گرامیداشت روز روستا در بخش خاروانای شهرستان ورزقان و در مسجد جامع روستای اندریان برگزار شد.

بخشدار خاروانا در این مراسم با اشاره به استعدادهای روستائیان در بسیاری از زمینه‌ها یکی از افراد شاخص روستاهای بخش خاروانا را علامه محمدتقی جعفری نام برد که منتصب به روستای سقای است.

وی با اشاره به طبیعت بکر و زیبای روستاهای بخش خاروانای شهرستان ورزقان افزود: به دلیل توسعه روستاها در سال‌های اخیر اکنون شاهد مهاجرت معکوس به روستاها این منطقه هستیم.

محمد عبدالهی از گازرسانی به ۱۸ روستای بخش خاروانا در کمتر از یک سال آینده و مطالعه طرح‌های هادی هفت روستا خبر داد؛ و از آب و فاضلاب روستایی شهرستان خواستار تحت پوشش قرار دادن کلیه روستاهای این بخش در زمینهٔ آب شرب روستایی شد.

فرماندار ورزقان نیز در این مراسم اظهار داشت: نام‌گذاری یک روز در تقویم رسمی کشور به‌عنوان روز روستا، نشان از اهمیت روستاها در نظام جمهوری اسلامی و نقش غیرقابل‌انکار آن‌ها در اقتصاد کشور ازجمله تولید و خودکفایی دارد.

وی علامه جعفری و ستارخان را برخاسته از روستاهای شهرستان ورزقان برشمرد که از افتخارات کشور محسوب می‌شوند.

علی وفادار با تأکید بر ایجاد اشتغال برای جوانان روستانشین گفت: برای جلوگیری از بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه و توسعه کشور باید به روستاها توجه نمود تا با جلوگیری از مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها مشکلات در حاشیه‌نشین‌ها به حداقل کاهش یابد.

وی گفت: نباید تبعیضی در ارائه خدمات و ایجاد امکانات در شهر و روستا وجود داشته باشد و زمینه تولید ثروت در روستاها فراهم گردد تا مشکلاتی نظیر درآمد، شغل، رفاه بیشتر و درگیری‌های قومی و قبیله‌ای باعث مهاجرت از روستاها به شهرها نگردد.

فرماندار ورزقان تصریح کرد: تا پایان سال ۹۵ تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان و سراسر استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه ۸۰ درصد جمعیت شهرستان از راه ارتباطی آسفالته برخوردارند گفت: راه ارتباطی ۲۵ روستا شهرستان تا آخر سال ۹۵ احداث و آسفالت خواهد شد.

وفادار همچنین از از رفع مشکل آتن دهی گوشی‌های تلفن همراه تا آخر امسال در شهرستان خبر داد.

در پایان این مراسم از دهیاران و کلیه مسئولین و کارشناسان فعال در زمینه خدمت رسانی به روسائیان تقدیر به عمل آمد.

برای مشاهده تصاویر کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *