دهیاران و شوراها از دخالت جانبدارانه در انتخابات پرهیز نمایند

به گزارش آوای ورزقان، محمد عبدالهی در دیدار مشورتی با دهیاران بخش خاروانا ضمن تسلیت ایام سوگواری سرو و سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار داشت: با وقوع انقلاب اسلامی در ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) مردم به خواسته دیرین خود یعنی اصل حکومت مردم بر مردم رسیدند و دارای حق رای و حق …

به گزارش آوای ورزقان، محمد عبدالهی در دیدار مشورتی با دهیاران بخش خاروانا ضمن تسلیت ایام سوگواری سرو و سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار داشت: با وقوع انقلاب اسلامی در ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) مردم به خواسته دیرین خود یعنی اصل حکومت مردم بر مردم رسیدند و دارای حق رای و حق انتخاب شدند و توانستند آینده کشور را خودشان رقم بزنند که انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و حق رای برای مردان و زنان بدون هیچ گونه تمایز، یکی از نمونه های حکومت اسلامی است.

وی با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی در انتخابات پیش رو گفت: قطعا مهمترین رخداد سیاسی امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری در اسفند ماه سال جاری خواهد بود که در آینده کشور تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بخشدار خاوانا تصریح کرد: دولت به عنوان مرجع صالح  برگزاری انتخابات است و دهیاری‌ها نیز به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی محسوب و در امر انتخابات همکاری تنگاتنگی با مجریان انتخابات دارند، بنابراین دهیاران در این راستا، هیچ گونه دخالت شائبه بر انگیز نباید داشته باشند که دهیاران بخش ما نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود.

وی افزود: با شناختی که از دهیاران بخش دارم اطمینان دارم انتخابات بدون هیچ حاشیه ای را برگزار خواهد شد که این امر مستلزم همکاری اهالی همیشه در صحنه خاروانا با دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها در جهت هر چه برگزاری بهتر و قانونی انتخابات خواهد بود.

محمد عبدالهی گفت: مردم خود با شناخت و تحقیقی که از افراد کاندیدای نمایندگی مجلس شورای شورای اسلامی خواهند کرد پای صندوق های رای حاضر خواهند شد لذا دخالت در تصمیم و رای مردم خلاف قانون اساسی بوده و هدف ما باید حضور گسترده ای مردم در روز انتخابات باشد.

وی افزود: اموال و امکاناتی که از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت در اختیار دهیاران قرار داده شده است همگی جزء بیت المال محسوب می شود و صرفا در جهت خدمت رسانی به مردم و محرومیت زدایی از روستاها بوده و استفاده از آنها در جهت کارهای سیاسی و انتخاباتی در جهت حمایت از فرد خاصی اکیدا ممنوع است و در صورت تخلف، با متخلفین برخورد خواهد شد.

بخشدار خاروانا اظهار کرد: با توجه به سرمای زودرس و شرایط آب و هوایی منطقه و فرصت کمی که از فصل کاری سال جاری باقی مانده است انتظار داریم دهیاران و پیمانکاران در جهت انجام عملیات عمرانی در روستاها با رعایت مسائل فنی و مهندسی شتاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *