پزشکیان: با دنیا و با هیچکس دعوا نکن اما اگر با دشمنت صلح کردی حسن ظن را متهم کن

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، پایگاه اطلاع رسانی مسعود پزشکیان درخصوص اظهارات این نماینده در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز و نحوه ی انتشار این گفته ها، تکذیبیه و اصلاحیه ای براساس مستندات موجود ارائه کرد. پایگاه خبری آناج نیز بر خود وظیفه می داند ضمن ارائه ی توضیحات لازم و رفع هرگونه …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، پایگاه اطلاع رسانی مسعود پزشکیان درخصوص اظهارات این نماینده در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز و نحوه ی انتشار این گفته ها، تکذیبیه و اصلاحیه ای براساس مستندات موجود ارائه کرد.

پایگاه خبری آناج نیز بر خود وظیفه می داند ضمن ارائه ی توضیحات لازم و رفع هرگونه سوتفاهم این اصلاحیه را بازنشر کند.

توضیحات لازم از این قرار است که خبرنگار این پایگاه نه برپایه ی نیت خاص و اشاعه ی اظهارات غیرواقع بلکه براساس دریافت ناقص از یک بند از اظهارات جناب پزشکیان، عبارتی را در خبر مربوطه درج و موجبات سو برداشت را فراهم کرده بود. این بند از اظهارات آقای پزشکیان عبارت است از: «قرآن و نهج البلاغه می‌گوید با دنیا و با هیچ کس دعوا نکن و کل کل نکن و اگر صلح کردی حسن ظن داشته باش».

این درحالی است که براساس مستندات موجود متن کامل و واقعی این اظهارت بدین شرح می باشد:

« … صلحی که دشمن تو را به آن دعوت می‌کند دفع نکن، لشکرت راحت می‌شود، مردمت راحت می‌شوند و امنیت در جامعه ایجاد می‌شود با دعوا که مملکت درست نمی‌شود دعوا را هرجا دشمن خواست بپذیر اما با دنیا و با هیچ کس دعوا نکن مگر اینکه آنها دعوا کنند اما اگر با دشمنت صلح کردی مواظب باش سرت کلاه نرود دشمن ممکن است بخواهد نزدیک شود تا تو را غافل کند و دور اندیشی را داشته باش و حسن ظن را متهم کن و …».

هرچند که مفهوم رسانی این اظهارات قبل و بعد از این بند، لازم به توضیح و تحلیل می باشد، اما گروه سیاسی آناج، ضمن خوددرای از ارائه ی این تحلیل به دلیل شفاف سازی بند مربوطه، از نماینده ی محترم مردم تبریز به دلیل نشر جمله ای غیر واقع پوزش می طلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *