از فرار رو به جلوی اعلمی و مهر علیزاده تا بازگشت اکبرنژاد

 به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، بالاخره مهلت ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی پایان پذیرفت و تا حدود زیادی اسامی شرکت کنندگان شاخص جناح ها و مستقل مشخص شد، در این بین، جبهه ی اصلاحات استان بالاخص تبریز، شاهد حضور و غیبت چهره های مشهور و جنجالی بود. از شرکت کنندگان شاخص …

 به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، بالاخره مهلت ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی پایان پذیرفت و تا حدود زیادی اسامی شرکت کنندگان شاخص جناح ها و مستقل مشخص شد، در این بین، جبهه ی اصلاحات استان بالاخص تبریز، شاهد حضور و غیبت چهره های مشهور و جنجالی بود.

از شرکت کنندگان شاخص اصلاح طلب میتوان به حضور افراد ذیل اشاره کرد:

مصطفی مولوی

 از چهره های مشهور اصلاحات که سابقه ی جانشینی فرماندهی لشکر ۳۱ عاشورا دارد، شاید جنجالی ترین منصب وی، ریاست استانی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی میباشد.

مسعود پزشکیان

از اصلاح طلبان معتدل استان که در حال حاضر نیز نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نهم میباشد. از نکات قابل توجه در زمان ثبت نام وی، همراهی شکور اکبرنژاد و مصطفی مولوی در فرمانداری تبریز بود.

شکور اکبرنژاد

اصلاح طلب ۵۵ ساله و با سابقه ی تبریز که در کارنامه ی خود نمایندگی دوره ی هشتم انتخابات را یدک میکشد و بار دیگر کمر همت را برای تصدی کرسی بهارستان بسته است.

فریده حقیقی

از زنان اصلاح طلب استان که سابقه ی دبیری ستاد دوم خرداد تهران را داشته و در حال حاضر نیز عضو حزب کارگزاران استان آذربایجان شرقی میباشد.

منیژه موسوی

قایم مقام حزب کارگزاران استان و مشاور شهردار تبریز، که با حضور در ستاد انتخاباتی تبریز برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

زهرا ساعی

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران که یکی از چهره های طرفدار دولت و اصلاحات به شمار می آید.

احمد معمارزاده

استاندار سابق آذربایجان شرقی که بعد از تحویل منصب استانداری، در غیبت تقریبا ۸ ساله به سر میبرد در لحظات آخر ثبت نام ها در فرمانداری تبریز حاضر شد.

بهرام سرمست

از افراد اصلاح طلب استان که از حامیان دولت تدبیر و امید در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ بود. وی حتی قبل از ثبت نام در انتخابات، با حضور در همایش انجمن اسلامی دانشگاه تبریز به صورت غیر مستقیم اعلام حضور کرده بود.

در این بین، خبر ثبت نام کردن مهر علیزاده و اکبر اعلمی از حوزه ی انتخاباتی تهران و عدم ثبت نام دو استاندار سابق یعنی سبحان اللهی و عبدالعلی زاده (علی رغم انتظار حضور دقیقه نودی این دو چهره ی شاخص) خبر بد و ناخوشایندی برای جریان اصلاحات استان بود.

اصلاح طلبان باید افرادی در این لیست قرار دهند که ، معیار هم نوایی با حرکت اصلاحات کشور و حمایت و همزبانی دولت را داشته باشند، در عین حال جریان اصلاح طلب طبق رسمشان  ، باید حضور کاندیداهای زن در بین لیست انتخاباتیشان  که الزامی و به تعبیری وحی منزل میباشد را رعایت کنند. لکن باید منتظر ماند و دید که این جریان در روزهای پیشرو چه تدابیری را برای ترکیبی رای آور و شاخص در لیست انتخاباتی خود اخذ خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *