بازدید جبارزاده از پروژه بزرگ‌راه “سراب – بستان آباد”/ وجود ۱۴ هزار نفر بیکار در شهرستان/ کارگرانی که ۸ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، اسماعیل جبارزاده طی سفر کاری هیئت استانداری به شهرستان سراب از پروژه‌ی محور “نیر – سراب – بستان آباد” بازدید کرد. قطعه اول بزرگ‌راه سراب – بستان آباد پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی داشته و به طول ۲۵ کیلومتر می‌باشد و قطعات دوم و سوم این بزرگراه به ترتیب …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، اسماعیل جبارزاده طی سفر کاری هیئت استانداری به شهرستان سراب از پروژه‌ی محور “نیر – سراب – بستان آباد” بازدید کرد.

قطعه اول بزرگ‌راه سراب – بستان آباد پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی داشته و به طول ۲۵ کیلومتر می‌باشد و قطعات دوم و سوم این بزرگراه به ترتیب پیشرفت ۱۰ و ۵ درصدی داشته‌اند.

قطعه اول بزرگراه از شهرستان سراب آغاز شده که دارای سه عدد پل و ۴۷ عدد آبراه می‌باشد و از داخل روستای بهرمان عبور می‌کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی در بازدید از این پروژه خواستار تسریع روند احداث شد و بیان داشت: با احداث این پروژه شهرستان سراب توسعه یافته و بار ترافیکی منطقه کاهش پیدا خواهد کرد.

در ادامه جبارزاده از پروژه احداث بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی بازدید کرد که طبق گفته مجری پروژه، با پیشرفت ۹۲ درصدی همراه بوده و در حل بخشی از مشکلات حوزه درمانی و بهداشتی منطقه تاثیرگذار خواهد بود.

برنامه بعدی هیئت استانداری بازدید از گلزار شهدای شهرستان سراب می‌باشد. در این سفر امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم سراب، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رئیس مدیریت برنامه ریزی و معاون عمرانی استاندار، جبارزاده را همراهی می‌کنند.

داود گرشاسبی با اشاره به مجاهدت‌های مردم ولایتمدار سراب در طول انقلاب، اظهار داشت: این شهرستان در راه دفاع از حریم کشور ۵۰۰ شهید و ۱۰۰۰ جانباز تقدیم نظام کرده و مردم سراب در با حضور در صحنه‌ی سیاسی، سال ۹۲ مشارکت ۸۱ درصدی داشتند.

وی ادامه داد: قدمت تاریخی این شهرستان به ۲ هزار و ۸۰۰ سال می‌رسد و ۷۲ مکان تاریخی ثبت شده و ۱۵۲ اثر تاریخی ثبت نشده را در خود جای داده است، در حال حاضر تنها ۴ هزار دانشجو از در مقطع کاردانی تا دکتری مشغول تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر درآمد اهالی سراب از راه کشاورزی و دامپروری حاصل می‌شود چراکه این شهرستان ۱۱۳ هکتار و یک میلیون دام دارد که همین امر باعث شده در تولید سیب زمینی و گوشت در استان رتبه اول را کسب کند.

فرماندار سراب با اعلام این مطلب که جمع تولیدات شهرستان ۵۵۶ هزار تن می‌باشد، اذعان داشت: سراب در استخراج مواد معدنی رتبه چهارم و در تولید کالاهای صادراتی رتبه سوم را در استان داراست.

وی افزود: در سال جاری ۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در حال اجراست؛ مسکن مهر ۷۵ درصد پیشرفت داشته و سعی در رفع مشکلات این بخش داریم.

وی در پایان عنوان کرد: نرخ بیکاری در سراب پنج و نیم درصد می‌باشد که موجب عدم اشتغال ۱۴ هزار نفر بیکار شده است.

در این سفر کاری فرماندار سراب از استاندار درخواست کرد تا برخی مناطق حفاظت شده محیط زیست برای توسعه گردشگری اختصاص یابد.

حجت الاسلام اکرمی نیز با اشاره به افتتاح حوزه علمیه خواهران در سال جاری، اظهار داشت: حوزه علمیه برادران دو سال قبل افتتاح شد، مصلی سراب با ۶۰ هزار متر مربع مساحت بزرگترین مصلی استان بعد از تبریز است و نکته تمایز آن دارا بودن مرکز مدیریت بحران می‌باشد.

وی تصریح کرد: کارخانه سراب بافت افتتاح شد اما ۸ ماه است که کارگران آن حقوق نگرفته‌اند، سیب زمینی‌ها به علت سیاست‌های نامناسب با قیمت پایینی به فروش می‌رود و کشاورزان متضرر می‌شوند.

مهناز بهمنی، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رکود حاکم بر جامعه و وضعیت نا مناسب اقتصادی، متذکر شد: روستاهای سراب از بخشش دولتمردان محروم هستند و نمی‌توان به آنان خدمات آموزشی و درمانی مستمری رساند.

وی اذعان کرد: مشکلات اقتصادی باعث کوچ مردم به کلانشهرها شده و نبود اشتغال، سراب را خالی از سکنه کرده است.

وی یادآور شد: به علت تشخیص غیرکارشناسی برخی از مناطق حفاظت شده سرمایه‌گذاری در شهرستان با معظل روبرو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *