آوای ورزقان: هنر آمیخته به فرهنگ اسلامی ضرورت جامعه است

هنر آمیخته به فرهنگ اسلامی ضرورت جامعه است

بیت اله فرج زاده عصر امروز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آوای ورزقان، در خصوص بیانات اخیر رهبر انقلاب در خصوص هنر اظهار داشت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری« هنر مهمترین وسیله است برای گسترش یک فکر درست یا نادرست» وی با تاکید بر اینکه هنر اسلامی در خدمت انسانیت و بشریت است، افزود: …

بیت اله فرج زاده عصر امروز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آوای ورزقان، در خصوص بیانات اخیر رهبر انقلاب در خصوص هنر اظهار داشت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری« هنر مهمترین وسیله است برای گسترش یک فکر درست یا نادرست»

وی با تاکید بر اینکه هنر اسلامی در خدمت انسانیت و بشریت است، افزود: هر نوع اثر و هنری که مطابق مکتب و گفته های اسلام باشد هنر اسلامی است و هنر در اسلام با تحریفی که توسط سکولار صورت گرفته متفاوت است.

مسئول بسیج کانون هنرمندان شهرستان ورزقان تصریح کرد: سکولار بشر را به غفلت فرا می خواند غفلت از همه ظلم ها و فساد که این هنر می خواهد بشریت به خواب عمیق فرو رود.

وی گفت: هنر اسلامی چندان قابل تمایز و تفکیک با هنر و فرهنگ عاشورایی نیست چراکه فرهنگ عاشورایی به لحاظ هدف تمایزی با اسلام ناب ندارد.

فرج زاده ادامه داد: دینی که در آن همه چیز در حد کافی و درست وجود دارد عرفان، جهاد، انفاق، وحدت، عبادت، دستگیری از نیازمندان و … اسلام است و فرهنگ عاشورایی که همه این ها را در خود دارد مبدا خوبی برای تکاپوی هنر اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه امروز با این همه ظلم و فساد علیه مسلمانان و تجهیز به تمام معنای رسانه‌ای اظهار داشت: دشمنان اسلام و هنر اسلامی با تبلیغات خود اجازه بروز اخبار واقعی را نمی دهند و در این همه تهاجم فرهنگی علیه کشورمان نقش هنر برای مقابله آن بسیار مفید است.

مسئول بسیج کانون هنرمندان شهرستان ورزقان خاطر نشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند:« امروزه بیشترین ضربه ای که در دنیا به ما میخورد در کارکرد هنر است، حتی کارهای ارتباطی که انجام می‌دهند اگر آن را با هنر آمیخته نکنند اثر نمی کند.»

وی با تاکید بر اینکه قرآن همیشه در فطرت و روح الهی انسان جاری و این فطرت الهی آمیخته با هنر است افزود: انسان دارای روح الهی و خداوند خالق واقعی هنر است خالقی که جهان هستی را با نظم و بصیرت و هنرمندانه آفریده، لذا انسان یا دارای استعداد هنری یا هنر دوست است بنابر هنر در انسان بسیار تاثیرگذار است.

بیت اله فرج زاده هنر را یک موهبت الهی دانست که نصیب هرکسی نشده و عده ای خاص از این موهبت الهی برخوردارند که در برابر این نعمت الهی مسئولند و باید پاسخگو باشند.

وی گفت: در مقابل حق و باطل نمی توان بی طرف بود باید طرف یکی را گرفت در جامعه امروزی اگر هنرمندی نسبت به مسائل جامعه و ظلم و فسادی که در دنیا رخ می دهد بی تفاوت باشد و از تاثیر پذیری هنر در جهت اهداف دین مبین اسلام استفاده نکند ضرر کرده است. پس باید دیدگاه یک هنرمند به هنر دیدگاه عاشورایی و تأسی پذیری از اصل توحید و وحدت باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *