اوای ورزقان:برف و باران در راه است/ زمستان واقعی از هفته آینده در استان

برف و باران در راه است/ زمستان واقعی از هفته آینده در استان

به گزارش آوای ورزقان؛محمد اشجعی در گفت و گو با  آناج با اشاره به بررسی نقشه های همدیدی و آینده نگری و تصاویر ماهواره ای گفت: بر اساس این اطلاعات طی ۲۴ ساعت گذشته، گرم ترین و سرترین شهرهای استان به ترتیب جلفا با دمای ۱۷ درجه بالای صفر و سراب با ۸ درجه پایین …

به گزارش آوای ورزقان؛محمد اشجعی در گفت و گو با  آناج با اشاره به بررسی نقشه های همدیدی و آینده نگری و تصاویر ماهواره ای گفت: بر اساس این اطلاعات طی ۲۴ ساعت گذشته، گرم ترین و سرترین شهرهای استان به ترتیب جلفا با دمای ۱۷ درجه بالای صفر و سراب با ۸ درجه پایین صفر می باشد.

وی ادامه داد: تبریز نیز در ۲۴ ساعت گذشته در گرمترین زمان ۹ درجه بالای صفر و در سردترین زمان نیز دمای ۳ درجه پایین صفر را تجربه کرده است.

وی افزود: هم اکنون دمای کلانشهر تبریز با کاهش ۲ درجه ای نسبت به دیروز ۵ درجه بالای صفر می باشد.

اشجعی به نفوذ سامانه بارشی ضعیف از بعدازظهر فردا اشاره کرده و بیان کرد: این سامانه بارشی ضعیف از بعداز ظهر جمعه تا یکشنبه در استان فعال خواهد بود و فعالیت اصلی خود را در روز یکشنبه با بارش پراکنده باران و برف در برخی از شهرهای استان نشان خواهد داد.

وی از نفوذ سامانه بارشی قوی تر به استان خبر داده و بیان کرد: اما سامانه بارشی قوی و فعالی به تدریج از بعد ازظهر دوشنبه، ۱۵ دی تا روزهای پایانی هفته آینده استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: فعالیت این سامانه موجب ابرناکی، وزش باد شدید، بارش باران و برف و کاهش محسوس و قابل ملاحظه دما خواهد شد.

رئیس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان در پایان خاطرنشان کرد: این سامانه نشان دهنده الگوی زمستانی و حاکم شدن آب و هوای این فصل در آذربایجان شرقی خواهد بود و جزئیات بیشتر از ورود این سامانه قوی به اطلاع مردم خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *