متهم کردن ۳۲ شیعه به جاسوسی برای ایران/ آیا سعودی ها آماده جنایت دیگری می شوند؟

به گزارش آوای ورزقان به نقل از پایگاه “عیون الخلیج،” پس از اعدام شیخ “نمر باقر النمر،” رهبر شیعیان عربستان به اتهام داشتن عقاید مخالف حکومت، این بار سعودی ها ۳۲ شیعه را به اتهام جاسوسی برای ایران محاکمه می کنند؛ مسأله ای که مجازات آن در عربستان اعدام است. دادگاه کیفری ریاض روز گذشته …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از پایگاه “عیون الخلیج،” پس از اعدام شیخ “نمر باقر النمر،” رهبر شیعیان عربستان به اتهام داشتن عقاید مخالف حکومت، این بار سعودی ها ۳۲ شیعه را به اتهام جاسوسی برای ایران محاکمه می کنند؛ مسأله ای که مجازات آن در عربستان اعدام است.
دادگاه کیفری ریاض روز گذشته محاکمه ۸ شهروند از ۳۲ متهمی را که عربستان مدعی است برای ایران جاسوسی می کردند، آغاز کرد. طبق ادعای عربستان ۳۰ نفر از این متهمان عربستانی، یک نفر افغانی و یک نفر ایرانی است. دادستان کل عربستان مدعی شده برخی از این افراد به چندین جرم از جمله تشکیل گروهکی جاسوسی با همکاری و ارتباط با نیروهای اطلاعاتی ایران به منظور ارائه اطلاعات فوق سری در زمینه نظامی با هدف تأثیر گذاری بر امنیت و حاکمیت ملی متهم هستند.
دادستان کل عربستان همچنین این افراد را به اخلال در امنیت و آرامش عمومی، اشاعه هرج و مرج و فرقه گرایی مذهبی و انجام اقدامات خصمانه علیه این کشور متهم کرده است.
عربستان سعودی پیشتر نیز برخی از مخالفان خود را به اتهاماتی واهی به مجازات اعدام محکوم کرده بود که با واکنش محافل حقوق بشری در جهان مواجه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *