بیگی: دولت دهم مردم را صاحب مسکن ۷۰ میلیونی کرد و دولت تدبیر با وام ۲۰ میلیونی به ملت خودرو داد/میرتاج الدینی: روحانی قیمت حامل های انرژی را افزایش داد اما به یارانه مردم اضافه نشد

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، محمدرضا میرتاج الدینی در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه برای خروج از رکود سرمایه نیاز است، اظهار داشت: کارخانه های ما زیر ۳۰ درصد فعالیت دارند و همه با یک دوم نیروهایشان کار می کنند، ما نیاز به سرمایه اولیه و سرمایه در حال گردش …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، محمدرضا میرتاج الدینی در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه برای خروج از رکود سرمایه نیاز است، اظهار داشت: کارخانه های ما زیر ۳۰ درصد فعالیت دارند و همه با یک دوم نیروهایشان کار می کنند، ما نیاز به سرمایه اولیه و سرمایه در حال گردش داریم تا با نوسازی تجهیزات به رونق اقتصادی دست یابیم.

وی ادامه داد: کارشناسان معتقدند برای ایجاد رونق اقتصادی باید موتور محرک فعال شود، برای مثال با شکل گیری مسکن مهر پانصد صنف دیگر نیز در جامعه فعال شدند؛ ما برای خروج از رکود باید جذب سرمایه داشته باشیم و وام ها و تسهیاتی که اکنون بانک ها به مردم نمی دهند دوباره از سرگرفته شود.

وی عنوان کرد: مردم بعد از برجام منتظر ثمرات آن هستند و دولتمردان سکوت کرده اند، در زمان ما در سطح استان پروژه هایی به راه افتاد که نمونه ای از جذب سرمایه خارجی بود.

 

 

احمد علیرضا بیگی نیز دغدغه امروز جوانان را اشتغال دانست و بیان داشت: ما به مجلسی نیاز داریم تا به گونه ای ریل گذاری کند که دولت مجبور به حل مشکل معیشت مردم شود؛ همه می خواهند اقتصاد کشور وضعیت مناسبی داشته باشد اما متاسفانه شرایط مثبتی دیده نمی شود.

وی افزود: برای رویارویی با تحریم باید اقتصاد به دولت سپرده شود اما بعد رفع تحریم باید دولت کنار بکشد تا سرمایه گذاری انجام شود. از آنجایی که دولت در صنعت حضور دارد به سمتی می رود که برای خودش منفعتی حاصل شود؛ برای مثال دولتمردان در خودروسازی دخل و تصرف دارند و به همین علت وام های ۲۰ میلیونی دادند تا آنان را نجات دهند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی همین افراد از ما انتقاد کردند که چرا برای خرید مسکن مهر به مردم وام دادید و پایه های پولی را تضعیف کردید اما اکنون همین دولت در قضیه خودرو وام چند برابری داد؛ در مسکن مهر فرد یک خانه ۷۰ میلیونی دارد اما خودرو اینگونه نیست.

 

 

در ادامه محمدرضا میرتاج الدینی با اعلام اینکه از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان حاصل از درآمدهای انرژی ما ۵۰ هزار میلیارد آن را به مردم دادیم، اذعان داشت: هفتاد درصد همین سیصد هزار میلیارد تومان حامل های انرزی به سه دهک بالای جامعه و باقی سی درصدش به قشر پایین می رسید، دیدگاه کارگزارانی نتوانست این را اجرا کند چراکه می گفتند باید عده ای زیر چرخ های توسعه له شوند.

وی ادامه داد: دولت اصلاحات نیز افزایش تدریجی قیمت حامل های انرژی را مطرح کرد اما به سرانجامی نرسید، این دولت اصولگرا بود که هدفمندی یارانه ها را اجرا و باعث برقراری عدالت شد؛ بعضی ها نامشان را اصلاحات می نامند درحالیکه اصلاحات واقعی در دولت اصولگرا رخ داد.

وی توضیح داد: تفاوت دولت اصولگرا در اجرای هدفمندی یارانه ها  با دیگران این بود که یارانه غیر مستقیم به صورت مستقیم به مردم داده شود؛ شصت درصد این یارانه ها مال مردم است؛ این دولت قیمت بنزین را به هزار تومان رساند و حامل ها را افزایش داد اما یارانه مردم را افزایش نداد.

احمد علیرضا بیگی نیز با اشاره به تفکرات دولت و وابسته کردن تمام مشکلات به تحریم ها، تشریح کرد: دولت گونه ای حرف زد که مردم همه پول هایشان را نگه داشتند و گفتند بعد از برجام همه چیز ارزان می شود و این از موجبات رکود شد، دولت باید نوع نگرش خود را تغییر دهد؛ در همین بحث اختلاف ترکیه و روسیه ایران می توانست تجارت را آغاز و وارد بازار روسیه شود.

 

 

وی افزود : دولت دهم، دولت رفاه بود و برای مردم کار کرد؛ تامین اجتماعی اکنون جزیره جزیره دیده شده، کشاورزی که تا دیروز در زمین مردم کار می کرد باید بیمه می شد؛ ما به دنبال پیشرفت و توسعه هستیم لکن این توسعه نباید برای ۲۰ درصد جامعه باشد بلکه باید برای همه باشد.

وی یادآور شد: بنده در دوران استانداری توانستم روند سالم سرمایه گذاری را در سطح استان پایه گذاری کنم، تیکمه داش دو میلیون تن فولاد تولید می کرد اما دولت دخالتی در این موضوع نداشت؛ در شرایط سخت تحریم توانستیم گشایش هایی ایجاد کنیم.

بیگی در خصوص فوتبال نیز گفت: با سربلندی در فوتبال شرکت می کنم و با جانبازی پا به پای جوانان تمرین می کنم، من از همان ابتدا از تیم هایی همچون تراکتور و گسترش حمایت کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *