آوای ورزقان:انتقال آب های سطحی و پساب تصفیه شده تبریز به دریاچه اورمیه

انتقال آب های سطحی و پساب تصفیه شده تبریز به دریاچه اورمیه

به گزارش آوای ورزقان به نقل از تبریز بیدار ، صادق نجفی در جلسه ستاد احیای دریاچه اورمیه با اعلام این خبر، گفت: سریع ترین و اثرگذارترین راهکار احیای دریاچه اورمیه انتقال آب های سطحی حوزه آبریز به دریاچه است و شهرداری تبریز در این راستا اقدام به انتقال آب های سطحی و پساب تصفیه شده …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از تبریز بیدار ، صادق نجفی در جلسه ستاد احیای دریاچه اورمیه با اعلام این خبر، گفت: سریع ترین و اثرگذارترین راهکار احیای دریاچه اورمیه انتقال آب های سطحی حوزه آبریز به دریاچه است و شهرداری تبریز در این راستا اقدام به انتقال آب های سطحی و پساب تصفیه شده تبریز به دریاچه اورمیه می کند.

وی از عقد تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۱۶ میلیارد تومان برای انتقال مسیل‌های ۸ کیلومتری حیدرآباد و مالازینال به دریاچه ارومیه خبر داد و با اشاره به میزان انتقال آب از زرینه رود به تبریز، گفت: ما خواهیم توانست با جمع آوری آب های سطحی و پساب تبریز و تصفیه ان ها بیش از ۵ متر مکعب در ثانیه آب وارد دریاچه اورمیه کنیم.
او گفت: اگر هوشمند عمل کنیم احیای دریاچه اورمیه کار سختی نیست و می توانیم با همین منابع آب موجود دوباره دریاچه اورمیه را آبی ببینیم.
نجفی گفت: در سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد برای انتقال آب‌های سطحی تبریز به دریاچه ارومیه مضایقه نخواهیم کرد چرا که این موضوع به زیباتر شدن و زنده شدن شهر هم کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *