داعش به دنبال هواپیماربایی در ایران بود/کشف حجاب در پیست اسکی توچال+تصاویر/مدیر عامل GLX: سال بعد از نظر فروش از آیفون سبقت می‌گیریم

به گزارش آوای ورزقان به نقل از باشگاه حبرنگاران، هر روز شاهد تولید حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری هستیم که رصد تمام این اخبار برای مخاطبان در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نیز خارج؛ برای تسهیل در مرور این اخبار، تلاش …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از باشگاه حبرنگاران، هر روز شاهد تولید حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری هستیم که رصد تمام این اخبار برای مخاطبان در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نیز خارج؛ برای تسهیل در مرور این اخبار، تلاش داریم گزیده‌ای از اخبار سیاسی سال ۹۳ را در قالب یک بسته خبری در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

 

ورود مجلس به پرونده «پدیده»
به گزارش فارس، سیدمهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از ورود قوه مقننه به پرونده شرکت‌های پدیده، تبرک و پردیسبان خبر داد.وی افزود: ‌با توجه به مطالبه عمومی شکل گرفته از مجلس و مراجعات مردم، به این پرونده ورود می‌کنیم.هاشمی با بیان اینکه از قوه قضائیه حمایت می‌کنیم، در پاسخ به این سوال که مجلس در برابر فشارها به دستگاه قضا در این پرونده‌‌ها چه اقدامی می‌کند؟ گفت: دستگاه قضا مستقل عمل می‌کند و قطعا مجلس شورای اسلامی در برابر فشارها از این دستگاه حمایت خواهد کرد.وی ضمن اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از تولید و اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در کشور، اظهار داشت: باید جلوی کسانی که در جهت خلاف این تدابیر و فرمایشات عمل می‌کنند، گرفته شود.

یک میلیون نخل در یک قدمی مرگ
به گزارش شبکه آفتاب، نفرین نخل‌‌‌ها اتفاق افتاد. ۴۰۰ هزار نخل سوختند و یک میلیون نخل در انتظار خشک شدن روزشماری می‌کنند. آب شور شده و ریشه‌هایشان را خشکانده است. نخل‌هایی که حیات زیستی اروندکنار هستند و رزق و روزی مردم آبادان در محصول آنهاست. مسئولان جهاد کشاورزی هم نبود اعتبار را مطرح می‌کنند.چرا ریشه‌های یک میلیون نخل آبادان در آب شور می‌سوزد ‌درحالی‌که تحقیقات در مورد نخل‌های آبادان حکایت از آن دارد که سابقه‌ی نخلداری در این شهر قدمتی هزاران ساله دارد. آبادان سال‌هاست مهم‌ترین قطب تولید خرمای کشور به شمار می‌رود و نبض کشاورزی این شهر در گرو کِشت و پرورش این درخت‌ها می‌زند.بر اساس آمار وزارت جهاد کشاورزی چهارمیلیون اصله درخت خرما در آبادان وجود دارد. هر چند منابع غیررسمی و فعالان محیط زیست اعتقاد دارند که تنها یک‌میلیون‌وپانصدهزار اصله خرمای مثمر در آبادان موجود است. این عدد و رقم‌ها در حالی است که باید شش میلیون اصله خرما در این شهر وجود داشته باشد یعنی حداقل به اندازه سال‌های قبل از جنگ تحمیلی.حالا نه‌تنها نخلداران خانه‌نشین شدند، ارقام تازه خبر از ضرر ملی هم می‌دهند. چرا که بر اساس آمار جهاد کشاورزی ۱۴۵۰۷۱ تن کل تولید محصول خرمای استان خوزستان بوده که بخش قابل توجهی از آن مربوط به آبادان است. آبادان با داشتن بیشترین سطح زیر کشت نخل در استان خوزستان، شامل ۱۲۲۹۰ هکتار، رتبه‌ی اول را داراست که سالانه ۷۰۶۲۴ تن خرما در این نخلستان‌ها به بار می‌نشیند. میوه‌‌ی درخت نخل یا همان (طلای شیرین) دومین محصول تولیدی آبادان بعد از نفت است که تنوعی بیش از ۴۰ گونه دارد. سعمران، برحی، گنطار، حلاوی و بریم و… نام خرماهای این شهر است. خرماهایی که در حاشیه‌ی رودخانه‌ی بهمنشیر، روستاهای منیوحی، اروندکنار و شلحه می‌رویند.

پرونده احمدی‌نژاد در دست هیأت قضایی
به گزارش فارس، محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از رئیس جمهور سابق، گفت: این پرونده هنوز منجر به نتیجه نهایی نشده است.وی افزود: هیئت قضایی در حال بررسی پرونده هستند و تحقیقات مقدماتی همچنان ادامه دارد.۲۷ خردادماه سال ۹۲ بود که خبر احضار محمود احمدی‌نژاد به دادگاه کیفری در رسانه‌ها منتشر شد.

داعش به دنبال هواپیماربایی در ایران بود
به گزارش فارس، سرهنگ باقری معاون عملیات فرماندهی حفاظت سپاه با اشاره به سی‌امین سالگرد تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی در پنجم دی‌ماه سال ۶۳ گفت: در آن سال ظرف چند ماه قریب به ۵ هواپیما از ایران ربوده شد که ۲ فروند آن مسافری و بقیه در حوزه‌های دیگر بوده‌اند.باقری ادامه داد: از آن زمان که سپاه این مسئولیت را به عهده گرفت ۱۳۰ مورد اقدام به هواپیماربایی داشتیم که در ۱۳ مورد درگیری‌ شده و هم مهاجمین و هم برادران امنیت پرواز آسیب دیده‌اند اما در هیچکدام از این موارد مهاجمین در عملیات خود موفق نبوده‌اند.باقری در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: آخرین اقدام عملی هواپیماربایی پرواز تهران-دمشق بود و فردی که بخشی از دلیل این کارش سیاسی بود اقدام به ربایش هواپیما کرد که با هوشیاری و دقت‌نظری که دوستان ما داشتند این فرد بازداشت شد و از هرگونه اقدام دیگر بازماند.وی افزود: این فرد که ایرانی بود به صورت مسافر و کاملاً قانونی وارد هواپیما شده بود و حتی برای ایجاد ارعاب اقدام به کتک‌کاری با مسافرها کرده بود که خوشبختانه بازداشت شد و اکنون مراحل قانونی را طی می‌کند.

خراسان شمالی، اصرار والدین بر بی سوادی فرزندان
به گزارش ایرنا، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی می گوید: وقتی این اولیا در مهرماه فرزندان خود را نامنویسی نکردند، توسط این اداره کل شناسایی و به آنان مراجعه شد که باز هم بر نفرستادن آنان به مدرسه پای فشردند.’عصمت بدخشان’ افزود: طبق آمار باید ۱۶ هزار و ۹۱۱ نفر کودک شش سال تمام در سال تحصیلی جاری در مدارس این استان در پایه اول ابتدایی ثبت نام می کردند اما بررسی ما نشان داد که ۴۷۹ نفر تا پایان مهر ثبت نام نکرده اند.وی گفت: آموزش و پرورش اقدام برای شناسایی این کودکان را آغاز کرد که از این تعداد ۲۸۸ نفر شناسایی شدند ولی ۱۹۱ نفر دیگر هنوز شناسایی نشده اند.وی افزود: به جز ۲۷ کودکی که والدین آنان همچنان بر عدم ثبت نام آنان در مدارس پافشاری دارند، با پیگیری این اداره کل مابقی کودکان اکنون در پایه اول تحصیل می کنند.وی گفت: هم اکنون این اداره کل سعی در شناسایی مابقی کودکان بازمانده از تحصیل در استان دارد.بدخشان افزود: مناطق آموزشی فاروج، اسفراین و بام و صفی آباد برای تعیین تکلیف افراد بازمانده از تحصیل به خوبی عمل کرده و ۱۰۰ درصد کودکان این مناطق شناسایی و جذب شده اند.وی اصلی ترین علل بازماندگی از تحصیل کودکان در این استان را بد یا بی سرپرستی، فقر فرهنگی و اقتصادی و یا استفاده از کودکان به عنوان نیروی کار عنوان کرد.

کشف حجاب در پیست اسکی توچال+تصاویر
آژانس عکس اروپا” به تازگی تصاویری از پیست اسکی توچال منتشر کرده است که در آنها بصورت علنی دختران کشف حجاب کرده اند.

عکس/ جدیدترین شیوه استفاده از پراید!
تصویر زیر، یک پراید را که در حال حمل یک در آهنی بزرگ است، در کمربندی کرمان نشان می‌دهد.

قطع‎دست‎باساطورپزشکان‎داعش/تصاویر+۱۶
گزارش شبکه خبر: پس از گذشت دو سال از تسلط تکفیری ها بر برخی مناطق سوریه، اهالی این شهرها که زمانی در اثر فریب و خیانت برخی سیاستمداران سوری با اشتیاق و یا از روی ناچاری پذیرای تکفیری ها شدند، اکنون پشیمان شده و تلاش می کنند این اراذل و اوباش چچنی، قفقازی، استرالیایی، عربی، امریکایی و انگلیسی را از خانه های خود بیرون کنند.به همین علت، تکفیری ها با برپایی نمایش های هشدار دهنده و ایجاد رعب و وحشت، تلاش می کنند مانع از هرگونه اقدام یا اعتراض میزبانان خود شوند.چند روز پیش در شهرهای شمال حلب، تکفیری ها دست های یک جوان سوری را به جرم دزدی قطع کردند.داعش که در هفته های اخیر پوست اندازی کرده و با استفاده از محموله های رها شده توسط هواپیماهای امریکایی، از لباس ها و سلاح های کاملا نو و جدید استفاده می کند، در نمایش اخیر خود از  یک تیم پزشکی برای اجرای دقیق حکم استفاده کرد.در عکس، توضیح داده شده که تیم پزشکی، قبل از اجرای حکم مشغول بازبینی لوازم است.تجهیزات و لوازم تیم پزشکی داعش عبارت است از یک پارچه سفید، مقداری طناب و دو عدد ساتور نو و تمیز!

مدیر عامل GLX: سال بعد از نظر فروش از آیفون سبقت می‌گیریم/ برخی معتقدند سامسونگ به پای GLX نمی‌رسد
به گزارش تسنیم، مدیر عامل ارتباط همراه گویا اروند گفت:کارخانه تولید کننده گوشی‌های ایرانی قدرت ساخت پنج هزار گوشی را به شکل روزانه دارد و با قراردادهای بین‌المللی نظیر جی‌فایو در نظر دارد سال آینده سومین فروشنده بزرگ ایران شود.حمید سعیدی درباره حمایت دولت از صنعت تولید موبایل، اذعان کرد: دولت همیشه صنعت را حمایت کرده اما صنعت موبایل مظلوم واقع شده است؛ با این حال پای کار ماندیم تا جایی که یک نمونه از گوشی‌های خود را با حذف عنوان جی‌ال‌ایکس و ایران به کنفرانسی بین‌المللی بردیم و هر کس که آن را تست کرد قیمت بالای یک میلیون تومان برای آن گذاشت و عده ای هم معتقد بودند که سامسونگ به پای جی‌ال‌ایکس نمی‌رسد.وی همچنین در پاسخ به این سوال که سه رده پرفروش بازار ایران را برندهایی چون سامسونگ، هواوی و اپل در دست دارند، با این وعده می‌خواهید جایگزین آیفون شوید؟، گفت: جای آیفون را از منظر تعداد فروش خواهیم گرفت اما قطعا برندش حفظ خواهد شد. ما دنبال جایگزینی برند خود با برند دیگری نیستیم.

تفریح سگی در افغانستان+عکس
نبرد سگ ها یکی از تفریحات رایج دربین مردم افغانستان به شمار می رود؛ تفریحی که همواره اعتراض دیده بانان حقوق حیوانات را در پی داشته است.

چاقوکشی در طبقه ۷ علاءالدین
به گزار فارس، فارس در تشریح حاشیه‌های تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین نوشت: اولین باری نبود که شهرداری ما را به برنامه‌ای دعوت می‌کرد بدون آنکه بگوید برنامه چیست «ساعت هفت عصر پنج شنبه شهرداری ناحیه ۱ منطقه ۱۱ باشید. به کسی هم چیزی نگویید». رفتیم.تازه آنجا بود که فهمیدیم شهرداری قرار است آن شب کار پاساژ علاءالدین و تخلفاتش را یکسره کند. این را از اطلاعیه‌ای خطاب به کسبه هم که در شهرداری ناحیه پیدا کردیم، می‌شد فهمید «شهرداری منطقه صرفا قصد اجرای رای قطعی کمیسیون ماده صد نسبت به بناهای خلاف طبقه هفتم و منفی ۳ را دارد و عملیات اجرایی ناظر بر طبقات دیگر نمی‌باشد» و درخواست همکاری در هنگام اجرای رای مذکور و خودداری از تجمع یا اقدامات مخل نظم عمومی، اما اینطور نشد.ساعت حدود ۱۲ بود که در ماشین‌های جداگانه به ساختمان دیگر شهرداری در زیر پل حافظ، دو کوچه بالاتر از علاءالدین رفتیم و نیم ساعتی هم آنجا منتظر ماندیم. موقع عبور از جلوی پاساژ، نگاهی دزدانه انداختیم: جمعیتی پراکنده از ۲۰۰ متر قبل از پاساژ تا ۳۰ تیر در گروه‌های چند نفره ایستاده بودند و نیروی انتظامی هم در گروه‌های چند نفره آنها را می پایید. همان موقع ماشینی جلوی پاساژ ایستاد و چهار نفر «قلچماق» با قیافه‌هایی آماده دعوا از آن پیاده شدند. دو خط قرمز کمانی بر چهره پاساژ هم مثل جای زخم، در تاریکی شب به طور تهدیدآمیزی برق می زد، انگار علاءالدین به پشتگرمی غول‌هایی که نه از چراغ جادو، بلکه از پراید و پیکان و وانت دسته دسته بیرون می‌ریختند، هشدار می‌دهد «اگر جرات دارید به من نزدیک شوید». جرات داشتیم.در یک راهرو مشغول مصاحبه با مال باختگان بودیم که از راهروی دیگر صدای داد و بیداد بلند شد. نگذاشتند ما جلو برویم تا آسیبی نبینیم. اما از دور می‌شد دید که جمعیت می‌کوشد جلوی فرود آمدن کلنگ بر کرکره مغازه را بگیرد. تا بفهمیم کی به کی است، از راهروی دیگر صدای فریادهای «الله اکبر» در فضا پیچید. به آن سو دویدیم، اما درگیری شده بود و چاقوها پشت سر همکارمان از غلاف‌ها درآمده بود و از ما خواستند طبقه را ترک کنیم. در حالی که از ترس مثل گنجشک می لرزیدیم، جانمان را برداشتیم و فرار کردیم.

رقم عیدی بازنشستگان هنوز مشخص نیست
به گزارش ایسنا، سیدتقی نوربخش افزود: به محض اعلام مبلغ عیدی مستمری‌بگیران توسط هیات وزیران که معمولا در بهمن‌ماه انجام می‌شود، سازمان تامین اجتماعی این مبلغ را به حساب مستمری‌بگیران واریز می‌کند. رییس سازمان تامین اجتماعی از پرداخت عیدی مستمری‌بگیران این سازمان در بهمن‌ماه خبر داد و گفت: مبلغ عیدی باید توسط هیات وزیران مشخص شود که تاکنون این مبلغ اعلام نشده است.رییس سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش مستمری در سال آینده نیز گفت: این افزایش در شورای عالی کار مورد بحث قرار می‌گیرد و پس از تعیین حداقل دستمزد و حقوق، سازمان پیشنهاد افزایش مستمری را به هیات وزیران اعلام می‌کند که پس از تصویب این مبالغ توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *