شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷
5:25:24 - پنجشنبه 27 اسف 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آشنایی با سیره شهید والا مقام سهراب نصیری
به گزارش آوای ورزقان، شهید سهراب نصیری فرزند محبوب در سال ۱۳۴۰ در روستای مهترلو از توابع بخش مرکزی ورزقان در خانواده ای متدین و با ایمان دیده به جهان هستی گشود. شهید دوران کودکی را همراه خانواده با صفا و صمیمت سپری کردند. هفت ساله بود که وارد سنگر علم و دانش گردید و […]

به گزارش آوای ورزقان، شهید سهراب نصیری فرزند محبوب در سال ۱۳۴۰ در روستای مهترلو از توابع بخش مرکزی ورزقان در خانواده ای متدین و با ایمان دیده به جهان هستی گشود.

شهید دوران کودکی را همراه خانواده با صفا و صمیمت سپری کردند. هفت ساله بود که وارد سنگر علم و دانش گردید و در آموزگاه بهزاد مهترلو تحصیلات خود را شروع کرد. پس از پایان دوره ابتدایی به علت عدم وجود مدرسه جهت ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی به شهرستان اهر رفت بعد از آنکه برادر بزرگش و عموی گرامیش به تبریز رفتند او هم با آنها به تبریز سفر کرد و در آنجا مشغول کار شد در آنجا بود با بسیج آشنا شد و به عضویت بسیج درآمد.

ایشان با شروع جنگ تحمیلی برای تشکیل هسته های مقاومت بسیج با سپاه همکاری کردند و در سپاه تبریز استخدام شد. بعد از چندین بار رفتن به جبهه و ماهها مبارزه برعلیه ستمگران عاقبت در بیست و هفتم اسفند ماه ۱۳۶۳ در جبهه های جنوب در عملیات بدر به دیدار حق شتافت و شربت شهادت را نوشید.

وصیت نامه شهید:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدایا من از زندگى و خانواده ام سیر نشده ام و بدون هدف خودم را به کشتن نمی‌دهم بلکه این راه را شناختم و انتخاب کردم و منتهاى آرزوى من رسیدن به لقاء تواست و این یکى من است که شهادت شربتى است که هرکس توان آنرا ندارد که بنشود مگر این که خود را از تمام قید و بند هاى ظاهرى اعم از مال و جان خود گذشته و در راه حق علیه باطل فدا کند و من از خداى بزرک طلب کردم تا زمانى که لیاقت شهادت را ندارم از این دینا نروم و این را مى دانم که آخرین لحظه خوشم در این دینا همان لحظات آخریست که چشمانم بسته مى شود و دیگر این که خوشحالم که جانم را نثار اسلام و مکتب محمد (ص ) و على(ع) مى کنم و این را بدانید که اى مسلمانان جهان و به خصوص مردم ایران که اسلام همیشه رد حال جنگ با کفار است و بردارم و برادارم توارث لباس رزم مى باشى تداوم بخش راه تمام شهیدان باش و باید با آمدن به جبهه و یا ریختن خون خود این جنایت پیشگان چون صدام و گروهکهاى وابسته درخت نوپاى انقلاب را آبیارى نمایى بارى پدر بزرگوارم و مادر عزیزم درست است که باید عصاى پیرى شما مى شدم اما چه مى شود کدر وقتى که مى بینم صدام خونخوار آن نوکر ضرق و غرب چنین بیرحمانه به اسلام عزیز و میهن اسلامى حمله مى کند نمى توان ساکت نشست و نگاه کرد که به جنایات خود ادامه دهد باید پوزه این جانى قرن را به خاک مالید تا دیگر جنایتکاران نتوانند چنین خیالى را در سر بپرورانند و تنها خواهش من این است که گریه و شیون نکنید چون خداى بزرگ اجرا شما را خواهد داد . در پاین عرایض‌م توصیه ام به بردارن و خواهران مسلمان و حزب الهى این است که امام عزیز را تنها نگذارید تا به لطف خدا ریشه شان را زمین کننده شود . انشالله خدا یا خدایا . تا انقلاب مهدى خمینى را نگهدار . از عمر بکاه و بر عمر رهبر افزا (والسلام علیکم ورحمت ا….. و برکاته )

سهراب نصیرى به تاریخ ۱۵/۳/۱۳۶۳

« روحش شاد و یادش گرامی باد »

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • ويژه نامه
    تعداد شماره ها: 0
    جشنواره فعالین سایبری آذربایحانشرقی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب