در روز جهانی ساعت زمین؛

تبریز در ۲۰:۳۰ به خاموشی می‌رود/ شنبه سیاه در دیار شهریار

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، ساعت زمین یک رویداد جهانی است که در آن خانواده‌ها با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر لوازم الکترونیکی خود با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی این روز را یادآوری می‌کنند. برنامه ساعت زمین نخستین بار در سال ۲۰۰۷ در سیدنی به اجرا در آمد و بیش از ۲ …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، ساعت زمین یک رویداد جهانی است که در آن خانواده‌ها با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر لوازم الکترونیکی خود با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی این روز را یادآوری می‌کنند.

برنامه ساعت زمین نخستین بار در سال ۲۰۰۷ در سیدنی به اجرا در آمد و بیش از ۲ میلیون نفر از ساکنین این شهر چراغ‌های خود را خاموش کردند اما این برنامه برای اولین بار در ایران در سال ۱۳۹۰ با خاموشی چراغ‌های برج میلاد تهران اجرایی شد و به تبع آن شهرهایی همچون تبریز و اصفهان نیز در سال‌های بعدی این طرح را اجرایی کردند.

پنجمین برنامه روز جهانی ساعت زمین در ایران روز شنبه، ۲۹ اسفندماه از ساعت ۲۰:۳۰ الی ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد و این رویداد در کلانشهر تبریز در عمارت شهرداری، عمارت استانداری، ساختمان مرکزی شهرداری، عمارت ائل گلی و سایر نقاط به مرحله ظهور خواهد رسید که در آن سیستم روشنایی سطح شهر غیرفعال می شود.

این برنامه اقدامی نمادین در زمینه تحقق برنامه‌های اساسی در بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌باشد که می‌تواند آگاه‌سازی عمومی را نسبت به تغییرات اقلیمی محیط زیست به ارمغان آورد.

روز جهانی ساعت زمین از لحاظ بصری نیز جذابیت خاصی دارد و صحنه‌های زیبایی با اجرای این برنامه خلق می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *