مصادره “شورای نگهبان” به نفع “نهضت مشروطیت ایران”/ قوچانی: شورای نگهبان علیه آنارشیسم شرعی!

به گزارش آوای ورزقان به نقل از دانا، محمد قوچانی در سرمقاله روزنامه تازه تاسیس شده اصلاح طلب “مردم امروز” شورای نگهبان را علیه آنارشیسم شرعی دانست. در حالی که بزرگان نظام و انقلاب همواره در طول حیات سه دهه ای انقلاب همواره دو ارگان “بسیج” و “شورای نگهبان” را از جمله یادگاران مهم امام …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از دانا، محمد قوچانی در سرمقاله روزنامه تازه تاسیس شده اصلاح طلب “مردم امروز” شورای نگهبان را علیه آنارشیسم شرعی دانست.
در حالی که بزرگان نظام و انقلاب همواره در طول حیات سه دهه ای انقلاب همواره دو ارگان “بسیج” و “شورای نگهبان” را از جمله یادگاران مهم امام خمینی (ره) یاد می کنند، قوچانی شورای نگهبان را “یادگار نهضت مشروطیت ایران” دانست و نوشت: نهادی که برای جمع شرع و قانون به عنوان دو نماد سنت و تجدد تاسیس شد تا معضل تنافر و تضاد میان نهاد های دنیا یجدی و جهان کهن را برطرف کند.

وی در این توهین آشکار نوشت: دستگاه فقه شیعه تا قبل از آنکه ایدئولوژیک شود یک نهاد اجتماعی و مدنی است که می کوشد از طریق نهاد مرجعیت و نیز مدارس و مساجد تحت اشرافیت مرجعیت به رشد و تبلیغ فرهنگ اسلامی بپردازد و اصرار فقیهان شیعه بر استقلال مدارس و مساجد از دولت ها، رمز تداوم آنها بوده است!.

این در حالی است که عناصر منتسب به جریان اصلاحات این دو سد محکم که همواره در نگهبانی از نظام و انقلاب از هیچ عملی فرو نگذاشته اند را در طول عمر کوتاه سیاسی خود تخریب کرده اند که البته کوچکترین موفقیت برای ایشان نداشته است.
قوچانی همچنین شورای نگهبان را یادگان نهضت مشروطیت ایران دانست و نوشت: نهادی که برای جمع شرع و قانون به عنوان دو نماد سنت و تجدد تاسیس شد تا معضل تنافر و تضاد میان نهاد های دنیا یجدی و جهان کهن را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *