عضو کمیسیون امنیت ملی:

مردم فریب تبلیغات تورهای ارزان قیمت را برای سفر به ترکیه نخورند/ ناامنی در ترکیه ادامه دارد و جانِ گردشگران در خطر است

به گزارش آوای ورزقان، عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با آناج با بیان اینکه حوادث تروریستی صنعت توریسم ترکیه را تحت الشعاع قرار داده است، ابراز کرد: دخالت‌های حزب عدالت و توسعه در امور کشورهای همسایه و حمایت از تروریست‌ها، اردوغان را در انزوا قرار داده است. وی افزود: ایران قبلا به ترکیه هشدار داده بود که تروریست …

به گزارش آوای ورزقان، عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با آناج با بیان اینکه حوادث تروریستی صنعت توریسم ترکیه را تحت الشعاع قرار داده است، ابراز کرد: دخالت‌های حزب عدالت و توسعه در امور کشورهای همسایه و حمایت از تروریست‌ها، اردوغان را در انزوا قرار داده است.

وی افزود: ایران قبلا به ترکیه هشدار داده بود که تروریست پروری در نهایت دامن ترک‌ها را خواهد گرفت اما آنان با بی‌توجهی به تذکرات، به سیاست‌های اشتباه و مداخله جویانه خود ادامه دادند و در نهایت ترکیه به کشوری ناامن تبدیل شد.

نماینده مردم کاشان گردشگری را اولین محل درآمدزایی حکومت ترکیه عنوان کرد و اظهار داشت: روس‌ها در پی انهدام جت سوخو توسط ترکیه با تحریم این کشور اصلی‌ترین ضربه را به صنعت توریسم ترکیه زدند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ترکیه با اعمال سیاست‌های تشویقی همچون کاهش تسهیلات سفر و ارتقاء خدمات گردشگری به دنبال جذب گردشگران ایرانی و سایر کشورهای عربی است و این درحالیست که روزانه چندین انفجار تروریستی در مناطق مختلف آنکارا و استانبول رخ می‌دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با اشاره به کاهش آمار سفرهای خارجی در تعطیلات عید نوروز، تصریح کرد: گردشگران ایرانی امروزه سفر به اقصی نقاط کشور خودمان را به مسافرت‌های خارجی ترجیح می‌دهند و این بهترین فرصت برای شناسایی مشکلات گردشگری و ارتقاء شاخصه‌های توریستی در سطح ایران است.

وی یادآور شد: در ایام عید خیلی‌ها با امتناع از سفر به ترکیه از بروز حوادث ناخوشایند جلوگیری کردند و به نوعی جان خود را نجات دادند چراکه هیچ تضمینی برای عدم انفجار بمب در اماکن گردشگری استانبول و آنکارا وجود نداشت.

این نماینده مجلس نهم خواستار توجه ایرانی‌ها به هشدارهای مسئولین وزارت خارجه و صداوسیما در رابطه با سفر به ترکیه شد و اضافه کرد: با خروج ایرانیان از کشور ارز نیز خارج می‌شود و اقتصاد سایر کشورها تقویت شده و منطقه را به آشوب می‌کشند.

وی در پایان متذکر شد: ترکیه همچنان ناامن است و محل مناسبی برای گردشگری نیست لذا لازم است هم وطنان مان از سفر به این کشور پرهیز کنند و فریب کاهش قیمت‌ تورها و خدمات آنان را نخورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *