با ادامه سرکوب مخالفان داخلی؛

انتقاد شدیدالحن پارلمان اروپا از سیاست‌های اردوغان

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، با افزایش تصمیمات دیکتاتوری اردوغان برای پیشبرد سیاست های نئوعثمانی، قدرت های منطقه ای و جهانی با سیاست های رئیس جمهور ترکیه مخالفت کردند. اردوغان در داخل ترکیه نیز مخالفان زیادی داشت که با خشونت، اعمال زور و محاکمه آنها در دادگاه فرمایشی خود، سعی در سرکوب کردن مخالفان داخلی …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، با افزایش تصمیمات دیکتاتوری اردوغان برای پیشبرد سیاست های نئوعثمانی، قدرت های منطقه ای و جهانی با سیاست های رئیس جمهور ترکیه مخالفت کردند.

اردوغان در داخل ترکیه نیز مخالفان زیادی داشت که با خشونت، اعمال زور و محاکمه آنها در دادگاه فرمایشی خود، سعی در سرکوب کردن مخالفان داخلی کرد.

بر این اساس؛ در گزارشی که امروز به تصویب پارلمان اروپا رسید به فاصله گرفتن ترکیه از معیارهای کپنهاگ در برخی مسائل کلیدی و عدم آزادی مطبوعات اشاره شده است؛ این گزارش حق مشروع ترکیه در مبارزه با تروریست های حزب کارگران کردستان را نیز به رسمیت شناخته است.

پارلمان اروپا از محاکمه «اردم گول» و «جان دوندار»، دو خبرنگار متهم به جاسوسی که در جریان کامیون های سلاح وزرات امنیت ملی ترکیه حاشیه ساز شده بودند، انتقاد کرده و خواستار احترام گذاشتن حکومت ترکیه به سبک زندگی سکولار و حقوق زنان این کشور می باشد.

واکنش تند ترکیه

در این میان، وُلکان بوزکر نماینده ترکیه در اتحادیه اروپا با اشاره به اهداف شوم این گزارش اظهار داشت: “ما این گزارش را نپذیرفته و توسط نماینده دائمی خود آن را به پارلمان اروپا باز خواهیم گرداند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *