دورویی آمریکا در مبارزه با تروریسم؛

وزیر دفاع آمریکا «ی‌پ‌گ» را تروریست نامید، وزارت خارجه رد کرد

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، بعد از اینکه ترکیه، ارتباط بین “پ‌ک‌ک” و “ی‌پ‌گ” را اثبات کرده و مدارکی در خصوص دست داشتن این دو گروه در بمب گذاری‌های اخیر ترکیه منتشر کرد، مقامات آمریکایی ارتباط بین دو گروه تروریستی “پ‌ک‌ک” و “ی‌پ‌گ” را تایید کردند اما تروریست بودن گروه “ی‌پ‌گ” را رد کردند. اخیرا اشتون کارتر وزیر دفاع …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، بعد از اینکه ترکیه، ارتباط بین “پ‌ک‌ک” و “ی‌پ‌گ” را اثبات کرده و مدارکی در خصوص دست داشتن این دو گروه در بمب گذاری‌های اخیر ترکیه منتشر کرد، مقامات آمریکایی ارتباط بین دو گروه تروریستی “پ‌ک‌ک” و “ی‌پ‌گ” را تایید کردند اما تروریست بودن گروه “ی‌پ‌گ” را رد کردند.

اخیرا اشتون کارتر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، اظهاراتی در خصوص مسائل سوریه بیان کرد که در آن به تروریست بودن گروه “ی‌پ‌گ” و ارتباط این گروه با “پ‌ک‌ک” اشاره کرد.

جان کربی سخنگوی وزیر خارجه آمریکا، در مصاحبه مطبوعاتی خود با اشاره به اظهارات اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در خصوص ارتباط “پ‌ی‌د” با “پ‌ک‌ک” گفت: “اطلاع دقیقی از اظهارات وزیر دفاع آمریکا ندارم. وزیر دفاع در خصوص ابراز عقاید شخصی خود و وزارت منتسب به خود آزاد است. این اظهارات به معنی تغییر مواضع ما نیست. پ‌ک‌ک برای ما یک گروه تروریستی است و هیچ تغییری در این خصوص به وجود نیامده است.”

وی در ادامه افزود: “آشکارا عرض می‌کنم، بارها این مسئله را عنوان کرده‌ام. ما مواضع خود در قبال “پ‌ک‌ک” و “ی‌پ‌گ” را همچون گذشته حفظ کرده و هیچ تغییری در دیدگاهمان به وجود نیامده است. ما “پ‌ی‌د” و “ی‌پ‌گ” را به عنوان گروه تروریستی نشناخته و نمی شناسیم. در مقابل “پ‌ک‌ک” را یک گروه تروریستی می دانیم.”

باید خاطر نشان کرد؛ آمریکا علاوه بر تروریست ندانستن “ی‌پ‌گ”، این گروه تروریستی در سوریه را مورد حمایت قرار می‌دهد که این مسئله موجب خشم دولت مردان ترکیه شده است.

بر این اساس؛ یکی از مقامات ترکیه، از احتمال بستن پایگاه هوایی اینجرلیک به روی جنگنده‌های آمریکایی سخن گفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *