شهردار استانبول؛

کودتاچی‌ها در قبرستان “خائنان وطن” دفن خواهند شد!/ هر کسی از این قبرستان عبور می‌کند برای مردگانش لعنت بفرستد

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، مردم ترکیه برای حفظ و حمایت از دموکراسی و محکومیت کودتا دیشب نیز در میادین اصلی شهرهای این کشور ازجمله استانبول حضور داشتند. عده ای از مردم استانبول که در میدان تقسیم حضور داشتند تا ساعات آخر شب میدان ها را ترک نکردند, این افراد با در دست داشتن پرچم ترکیه و …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، مردم ترکیه برای حفظ و حمایت از دموکراسی و محکومیت کودتا دیشب نیز در میادین اصلی شهرهای این کشور ازجمله استانبول حضور داشتند.

عده ای از مردم استانبول که در میدان تقسیم حضور داشتند تا ساعات آخر شب میدان ها را ترک نکردند, این افراد با در دست داشتن پرچم ترکیه و نوشته هایی علیه کودتا، شعار های “شهیدها نمی میرند، وطن تجزیه نمی شود” و “اعدام می خواهیم” را سرداده و تکبیر می گفتند.

در این میان فردی که با میکروفون مجری گری می کرد، با اشاره به مغشوش نکردن ارتشی ها با تعداد اندکی کودتاگر، شعار “بزرگترین ارتشی، ارتشی ماست” را سر می داد.

اولین سخنرانی به تجمع دموکراسی در میدان تقسیم استانبول از جانب شهردار منطقه بِی اوغلو مصباح دمیرجان صورت گرفت و سپس شهردار استانبول قادر توپباش به جمع مردم سخنرانی کرد.

“قبرستان خائنان وطن”

توپباش در سخنرانی خود اظهار داشت: “در شرایطی به سر می بریم که یک حرکت تروریستی به صورتی که حتی به عقل شیطان هم نمی رسد، به روی انسان های خود سلاح گرفته است. این حرکتی است که با نام فتوشیزم به تاریخ ثبت شد. تروریست های فتح ا… گولن با پوشیدن لباس ارتشی به شیطانی در لباس سرباز درآمده و جان فرزندان این ملت را گرفتند.”

وی ادامه داد: شهردار شهر اوردو به کشته شدگان این کودتاچی‌ها جا نداد؛ شهردار را تقدیر می‌کنم؛ من گفتم که اینها را هیچ قبرستانی قبول نمی کند.”

شهردار استانبول توضیح داد: “در قبرستان یتیمان نیز افرادی با دهان دعاگو وجود دارد، آنجا هم نمی شود؛ یک جایی انتخاب خواهید کرد و نام آنجا را قبرستان خائنان وطن خواهید گذاشت. هرکسی از آنجا می گذرد لعنت بگوید. هرکسی می رود لعنت بخواند تا در قبرهایشان نتوانند بخوابند، به نظر من که از جهنم نجات نخواهند یافت. دنیایشان را نیز برایشان نابود کنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *