توضیحات جدید آمریکا در مورد تحویل فتح الله گولن؛

بازگرداندن گولن کار یک شبه نیست!

ترکیه بعد از کودتای نافرجام ۱۵ جولای، با ادعای رهبری کودتا توسط فتح الله گولن، خواستار تحویل وی توسط دولت آمریکا شد. توضیحات آمریکا در ارتباط با تقاضای ترکیه همچنان ادامه دارد که آخرین آن ها از طرف کاخ سفید بوده است؛ کاخ سفید مدعی شده تا کنون درخواستی رسمی از سوی دولت ترکیه مبنی بر تحویل گولن …

ترکیه بعد از کودتای نافرجام ۱۵ جولای، با ادعای رهبری کودتا توسط فتح الله گولن، خواستار تحویل وی توسط دولت آمریکا شد.

توضیحات آمریکا در ارتباط با تقاضای ترکیه همچنان ادامه دارد که آخرین آن ها از طرف کاخ سفید بوده است؛ کاخ سفید مدعی شده تا کنون درخواستی رسمی از سوی دولت ترکیه مبنی بر تحویل گولن دریافت نکرده و تنها پرونده هایی الکترونیکی در ارتباط با وی دریافت نموده است.

مدتی قبل هم سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، مارک تونر، عنوان نموده بود که پرونده های دریافت شده در حال بررسی توسط وزارت خارجه و وزارت دادگستری آمریکا می باشند ولی این پرونده ها به عنوان تقاضای رسمی طبقه بندی نخواهند شد.

وی همچنین گفت این روند، کار یک شب نیست و فرآیند بدین شکل پیشروی نمی کند بلکه به صورت وابسته به تفاهم نامه تحویل گولن، ادامه خواهد یافت و هم اکنون در حال تلاش برای درک محتوای این اسناد هستند.

از سوی دیگر یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا مطرح کرده است که پرونده تحویل گولن به ترکیه همچون سایر پرونده ها در نوبت قرار خواهد گرفت و گفتن این که چه مدت به طول خواهد انجامید، کاری دشوار است.

وی همچنین تاکید کرده که این روندی قانونی و بی طرف خواهد بود و پرونده از سوی وزارت خارجه بررسی نخواهد شد بلکه از سوی یک دادستان پرونده بررسی گشته و تصمیم نهایی بر عهده دادگاه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *