در تماس تلفنی رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه مطرح شد؛

اوباما: از حکومت منتخب مردم حمایت می‌کنیم/ اردوغان: حفاظت ملت از دموکراسی و از جان‌گذشتگی پلیس، کودتا را نافرجام گذاشت

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، اولین تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما با رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان بعد از تنش های به وجود آمده بین دو کشور دیروز عصر به وقوع پیوست. مرکز مطبوعاتی ریاست جمهوری ترکیه، در خصوص تماس تلفنی اوباما و اردوغان اطلاعاتی را منتشر کرد. در ارتباطی که دیروز عصر …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، اولین تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا، باراک اوباما با رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان بعد از تنش های به وجود آمده بین دو کشور دیروز عصر به وقوع پیوست.

مرکز مطبوعاتی ریاست جمهوری ترکیه، در خصوص تماس تلفنی اوباما و اردوغان اطلاعاتی را منتشر کرد.

در ارتباطی که دیروز عصر صورت گرفت،باراک اوباما به اشاره به حمایت آمریکا از حکومت منتخب و غیر نظامی ترکیه، اقدام به کودتا و تغییر حکومت با اعمال به زور را به شدت محکوم کرد. همچنین اوباما موضع پایدار مردم ترکیه در مقابله با کودتا و حفظ دموکراسی را خاطر نشان کرد.

اردوغان نیز با اظهار حفاظت قوی ملت ترکیه از دموکراسی و اراده ملی، به از جان گذشتگی پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه اشاره کرده و این موارد را دلیل بر نافرجام بودن کودتا دانست. در ادامه اردوغان اقدام بر اساس قانون و عدالت را در مورد کودتاچی ها ذکر کرد.

اوباما نیز در پایان، حاضر بودنشان برای همکاری با مأموران و بازجویان ترکیه را خاطرنشان کرد.

شایان ذکر است، بعد از کودتای نافرجام ۱۵ جولای برخی از مقامات تُرک اتهاماتی علیه آمریکا سردادند که با واکنش شدید مقامات آمریکایی رو به رو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *