در راستای عادی سازی روابط با روسیه ؛

اردوغان به “سنت پترزبورگ” می‌رود/ اولین دیدار رسمی وزرای تُرک و روس بعد از تنش صورت می‌گیرد

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان در ۹ آگوست به سنت پترزبورگ رفته و با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار خواهد نمود. معاون رئیس جمهور، نورالدین جانیکلی، وزیر اقتصاد، نهاد زیبکچی، امشب با هواپیمای اختصاصی به مسکو سفر خواهند کرد. در این سفر که بعد از …

به گزارش آوای ورزقان به نقل از آناج، رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان در ۹ آگوست به سنت پترزبورگ رفته و با ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دیدار خواهد نمود.

معاون رئیس جمهور، نورالدین جانیکلی، وزیر اقتصاد، نهاد زیبکچی، امشب با هواپیمای اختصاصی به مسکو سفر خواهند کرد. در این سفر که بعد از انهدام جنگنده روسی و تنش های ایجاد شده میان دوکشور، اولین دیدار رسمی در سطح وزرا می باشد، مسئولانی از وزارتخانه های صنایع غذایی، کشاورزی و دامداری، حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات و جهانگردی و فرهنگ نیز در هیئت همراه حضور خواهند داشت.

بر اساس اطلاعات دریافتی، دیدارهای رسمی فردا صورت خواهد گرفت و بعد از دیدار معاون رئیس جمهور با آرکادی دوورکوویچ، معاون نخست وزیر روسیه، دیدارهای دونفره آغاز خواهد شد و وزیر اقتصاد ترکیه با وزرای اقتصاد و انرژی روسیه به طور جداگانه دیدار خواهد داشت.

گفتنی است، پیش از سفر وزیر اقتصاد ترکیه به روسیه، در ساعت ۱۹:۰۰ به وقت محلی ترکیه، در فرودگاه اِسنبوعا آنکارا، نشست خبری برگزار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *