عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج کارشکنی می کنند

به گزارش آوای ورزقان، رضا علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از اینکه بانک‌ها در پرداخت وام‌هایی با رقم پایین و وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج کم لطفی می‌کنند، گفت: وام‌های جزئی و با ارقام بسیار کم علی‌الخصوص وام ازدواج که برای مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده به دلیل برخی کارشکنی‌ها از سوی مردم …

به گزارش آوای ورزقان، رضا علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از اینکه بانک‌ها در پرداخت وام‌هایی با رقم پایین و وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج کم لطفی می‌کنند، گفت: وام‌های جزئی و با ارقام بسیار کم علی‌الخصوص وام ازدواج که برای مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده به دلیل برخی کارشکنی‌ها از سوی مردم نیز مورد انتقاد هستند.

نماینده معین مردم اهر و هریس ادامه داد: همیشه بانک‌ها  به پرداخت این تسهیلات کم ‌توجهی نشان می‌دهند و پرداخت آن ها به‌قدری زمان‌بر می‌شود که عده‌ای یا آن را دریافت نکرده و یا از دریافت وام صرف‌نظر کرده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: بانک‌ها اغلب برخی وام‌های میلیاردی را با چک و سفته پرداخت کرده ولی وام‌های ۱۰ میلیون تومانی ازدواج که برای جوانان حیاتی است را با کم‌لطفی و طول دادن روند مراحل اداری، پرداحت نمی کنند.

وی با بیان اینکه این بانک ها مردم را از دریافت تسهیلات ازدواج بازمی‌دارند، گفت: همین کارشکنی‌ها سبب انتقاد ما از سیستم بانکی شده است.

نماینده مردم ورزقان افزود: نمایندگان مجلس آسان‌تر شدن مراحل اداری و پرداخت وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی از سوی بانک‌های عامل را پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که روند پرداخت وام ازدواج تسهیل شود تا مردم به‌خصوص جوانان در دریافت وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی مشکلی نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *