جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷
3:59:51 - چهارشنبه 13 مرد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آشنایی با سیره شهید والامقام صمد منافی
به گزارش آوای ورزقان، صمد منافی فرزند عبدالغنی  در سال ۱۳۴۱ در روستای جاجان از توابع بخش مرکزی ورزقان در خانواده ای محروم و کشاورز دیده به جهان گشود. با رسیدن به سن هفت سالگی وارد سنگر علم و داشن شد پس از اتمام دروه ابتدایی به علت وجود مشکلات مالی از ادامه تحصیل در […]

به گزارش آوای ورزقان، صمد منافی فرزند عبدالغنی  در سال ۱۳۴۱ در روستای جاجان از توابع بخش مرکزی ورزقان در خانواده ای محروم و کشاورز دیده به جهان گشود. با رسیدن به سن هفت سالگی وارد سنگر علم و داشن شد پس از اتمام دروه ابتدایی به علت وجود مشکلات مالی از ادامه تحصیل در مقاطع بالا باز ماند.

وی فردی خوش اخلاق مهربان و سربزیر بود، آهسته حرف می زد. ایشان در کنار پدر به کار کشاورزی مشغول بودند که زمان خدمت سربازی فرا رسید و صمد لباس مقدس سربازی را به تن کرد و پس از گذراندن دوره آموزش نظامی راهی منطقه سرپل ذهاب شد. ایشان در طول شش ماه خدمت دو بار به مرخصی آمدند. نگران مریضی مادرش بود. و در آخرین دیدار از مادرش و حتی تمامی همسایگان حلایت خواسته بود و در دوم آذر ماه ۱۳۶۰ جان به جان آفرین تسلیم و جام شهادت را نوشید. بعد از چهل روز از شهادتش به مادر و خانواده اش خبر داده بودند. جنازه در نزدیکی مرز بود و بدین علت قدرت انتقال را نداشته اند و طبق گفته فرمانده اش که می گفته من یک فرمانده دلیر را از  دست داده ام نه یک سرباز عادی را.

« روحش شاد و یادش گرامی باد »

قسمتی از وصیت نامه شهید : مادرم آخرین دیدار من با شماست من از علی اکبر والاتر نیستم، خون امام حسین (ع) از خون ما افضل تر بوده است و من برای شهادت می روم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • ويژه نامه
    تعداد شماره ها: 0
    جشنواره فعالین سایبری آذربایحانشرقی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب