روسیه:

مبارزه با تروریسم در سوریه قطع نمی شود

روسیه که از مهرماه سال گذشته با پذیرش درخواست دمشق تروریست های ضدسوری را بمباران می کند، اعلام کرد: موضع مسکو در پشتیبانی از عملیات ضدتروریستی در سوریه تغییر ناپذیر است.

به گزارش آوای ورزقان به نقل از ایرنا ، میخائیل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه در دیدار با ریاض حداد سفیر سوریه ضمن اعلام این موضع، اظهار کرد: مسکو همچنان بر مواضع اصولی خود در باره تروریست ها استوار است.
بنا به اعلام روز چهارشنبه وزارت خارجه سوریه، در این دیدار آخرین تحولات سیاسی نظامی سوریه، اوضاع مردم به ویژه در شرق حلب، توزیع کمک انسانی و همچنین تلاش ها برای حل و فصل سیاسی بحران این کشور بر مبنای قطعنامه ۲۲۵۴ و دیگر تصمیم های شورای امنیت سازمان ملل بررسی شد.
بوگدانف همچنین امروز اعلام کرد که موفقیت عملیات سرکوب تروریست ها در حلب تا پایان سال جاری میلادی و گسترش این اقدام به شهر رقه مرکز قدرت داعش راه حل اصلی بحران سوریه است.
وی با اشاره به پیروزی های ارتش سوریه در عملیات نظامی برای مقابله با گروههای مسلح ضدسوری، گفت: امیدواریم تا پایان امسال اوضاع شهر حلب بهبود یابد.
وی افزود:باید تروریست ها را از حلب بیرون راند و عملیات نظامی برای اخراج آنها از این شهر همانند شهرهای موصل در عراق انجام گیرد.
خبرگزاری روسیاسگودنیا نیز به نقل از بوگدانف نوشت: باید برای بیرون راندن تروریست ها از شهرهای دیگری همچون رقه نیز تلاش کرد.
مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه در گزارش اخیر خود اعلام کرده است که بخش های وسیعی از شرق حلب بطور کامل از وجود تروریست ها پاکسازی شده و در این مناطق بیش از ۹۰ هزار نفر زندگی می کنند.
اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشاند، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفت و میلیون ها آواره برجای گذاشت و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *