خطیب جمعه ورزقان؛

دانشجو، انقلابی و دانشگاه، مذهبی باید باشد

امام جمعه ورزقان گفت: دانشگاه های کشور باید چهره دینی و مذهبی به خود بگیرند که در این بین دختران دانشجو بیشتر از پسران می توانند نقش ایفا نمایند.

به گزارش آوای ورزقان، حجت الاسلام مسعود مهدوی امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته ورزقان با اشاره به اینکه در آستانه ۱۶ آذر روز دانشجو قرار گرفته ایم، اظهار داشت: انقلابی بودن خواسته مقام معظم رهبری از دانشجویان است.

وی افزود: دانشگاه های کشور باید چهره دینی و مذهبی به خود بگیرند که در این بین دختران دانشجو بیشتر از پسران می توانند نقش ایفا نمایند.

خطیب جمعه ورزقان با اشاره به هفته گرامیداشت معلولین، تاکید کرد نباید رفتارهای نا به جا منجر به دلخوری معلولین شود چرا که آنان نیز همانند دیگر انسان در ین جامعه زندگی می کنند.

وی با انتقاد از عدم حمایت خیرین در شهرستان از معلولین، گفت: حمایت های خیرین از معلولین می تواند در جهت کاهش آلام آنها بسیار تاثیر گذار باشد.

امام جمعه ورزقان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در زمینه برخورداری از خدمات بهداشتی در شهرستان مشکلاتی وجود دارد، ابراز امیدواری کرد: با تعاملات صورت گرفته و پیگیری مسئولین شهرستان و اقدام مساعد دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان ورزقان با هدف بهبود ارائه خدمات درمانی به مردم در آینده نزدیک راه اندازی شود.

وی با اشاره به تمدید تحریم های ۱۰ ساله علیه جمهوری اسلامی از سوی سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، تصریح کرد: تصویب این طرح به معنای نقض برجام است چرا که جمهوری اسلامی به تمامی تعهدات خود در برجام عمل کرده و این آمریکا است که از همان روز نخست بد عهدی کرد.

وی بیکاری را یکی از مشکلات اساسی کشور عنوان و افزود: دولت تدبیر و امید نیز اولویت خود را رفع بیکاری عنوان کرده است که باید به برنامه ریزی مناسب به این مهم دست یافت.

قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور بسیجیان حلقه های صالحین برگزار شد، حجت الاسلام سهرابی رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ورزقان گزارشی از عملکرد یک ساله اوقاف و امور خیریه ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *