جمعه, ۴ خرداد , ۱۳۹۷
9:41:08 - سه شنبه 14 دی 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل امور روستایی استانداری تشریح کرد:
کمک ۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریالی دولت به دهیاری های آذربایجان شرقی
مدیرکل امور روستائی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: از زمان تاسیس دهیاری ها در سال ۱۳۸۲ تا پایان آذر امسال در مجموع ۴ هزار و ۵۰ میلیارد ریال به دهیاری های استان کمک شده که از این رقم ۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است.

به گزارش آوای ورزقان به نقل از ایرنا،مدیرکل امور روستائی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: میزان کمک به دهیاری ها در دولت تدبیر و امید بیش از ۲ برابر ۱۰ سال قبل از آن است.
وی با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت استان ساکنان روستاها هستند، افزود: در دولت تدبیر و امید توجه به روستاها بیشتر شده است به طوری که در مدت سپری شده از سال جاری ۶۲۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به دهیاری های استان پرداخت شده است.
کرمی از توزیع ۱۶ هزار تن قیر رایگان برای آسفالت روستاها در سال جاری خبر داد و گفت: سال گذشته نیز ۱۰ هزار تن قیر رایگان در اختیار بنیاد مسکن برای بهسازی معابر روستایی قرار داده شد و معابر بیش از ۶۰ درصد روستاها آسفالت شده است.
مدیرکل امور روستائی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از اعطای تسهیلات ویژه بانکی به روستاها نیز خبر داد و افزود: طرح های مشارکتی (۲۵ نفر در قالب یک شرکت) در روستاهای نوار مرزی با بهره بانکی صفر و در روستاهای غیر مرزی با بهره ۳ درصد تسهیلات دریافت می کنند.
کرمی ادامه داد: برای طرح های غیرمشارکتی نیز با بهره بانکی ۸ درصد با کارگزاری پست بانک، بانک کشاورزی و بانک سینا تسهیلات پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه هدف دولت از اجرای این طرح تبدیل مردم روستاها از تک معیشتی به چند معیشتی است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۱ طرح برای پرداخت تسهیلات مصوب و حدود ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
به گفته کرمی ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح های مشارکتی و غیر مشارکتی با رویکرد کارآفرینی و تثبیت جمعیت روستایی استان اختصاص یافته است.
مدیرکل امور روستائی و شوراهای استانداری همچنین از اهتمام دولت به متصل کردن تمامی روستاهای بالای ۵۰ خانوار به شبکه اینترنت تا پایان دولت خبر داد و افزود: تا قبل از دولت یازدهم، ۵۷ روستای استان از اینترنت برخوردار بود اما امروز بیش از ۹۰۰ روستا به اینترنت دسترسی دارند.
وی حجم سرمایه گذاری دولت تدبیر و امید در روستاها برای اشتغال و کارآفرینی را حدود ۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • ويژه نامه
    تعداد شماره ها: 0
    جشنواره فعالین سایبری آذربایحانشرقی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب