فرمانده سپاه ناحیه ورزقان؛

حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن فریضه ای مهم است

فرمانده سپاه ناحیه ورزقان گفت: لازم است دلسوزان و حامیان انقلاب نسبت به تبیین روشنگری اهداف و دستاوردهای انقلاب برای جوانان و نوجوانان اقدام نمایند تا دستاوردهای گرانسنگ انقلاب که حاصل خون هزاران شهید است روز به روز بر مردم عزیز و جوانان عزیزمان عیان شود.

سرهنگ پاسدار موسی صفی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری آوای ورزقان، در خصوص  دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در ۲۲ بهمن سال ۵۷ در ایران انقلاب بزرگ و شکوهمندی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به وقوع پیوست که با اعجاز خود تمام جهانیان را به شگفت و حیرت وا داشت.

وی گفت: در شرایطی که اندیشه حاکم بر قرن بیستم یعنی همان اندیشه غیر دینی و سکولاریسم وقوع آن را محتمل نمی دانست؛ انقلاب اسلامی در ایران به وقوع پیوست که با توجه به ماهیت اسلامی، دینی و الهی بودنش هیچ تشابهی با انقلاب های دیگر نداشت، انقلابی که به جرأت می توان گفت: مهمترین حرکت اسلامی و جنبش انقلابی در تاریخ اسلام از زمان غیبت حضرت ولی عصر (عج) بوده است.

فرمانده سپاه ناحیه ورزقان تأکید کرد: انقلابی در ایران به وقوع پیوست که پس از گذشت بیش از هزار سال دور بودن اسلام از صحنه حکومت، بار دیگر حکومتی مبتنی بر اسلام و قرآن حاکمیت یافت و جامعه اسلامی که در طول تاریخ جز در دوران صدر اسلام محروم از حاکمیت اسلام بود بار دیگر مزه شیرین اسلام و حاکمیت اسلامی را چشید.

وی افزود: مردم مظلومی که سال های طولانی سلطنت و پادشاهی حکام جور و ستمگر را تحمل می کردند، روز به روز شاهد از میان رفتن احکام، مقررات الهی و ارزش های انسانی بودند؛ نتیجه مبارزات سخت و طاقت فرسای خود و آزار و شکنجه های فرزندان مبارز و برومند خود را که همان سرنگونی رژیم پهلوی بود به چشم دیدند.

سرهنگ صفی خاطر نشان کرد: قیام اسلامی مردم در سال ۵۷ به رهبری پیامبرگونه حضرت امام راحل (ره) رژیمی را سرنگون ساخت که تا دندان مسلح و مورد حمایت قدرت های استکباری مخصوصاً آمریکای ستمگر و اسرائیل جنایتکار و کشورهای مرتجع و وابسته منطقه بود.

وی ادامه داد: نکته ای که بایستی بدان اشاره کنم این است که بعد از گذشت حدود ۳۷ سال از عمر انقلاب شکوهمند اسلامی، برخی از دستاورد های انقلاب اسلامی به علت هجمه بی سابقه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دشمنان و عملکرد ضعیف و بعضاً انحرافی بعضی گروه ها و مسئولان نطام دچار سستی شده است؛ که لازم است دلسوزان و حامیان انقلاب نسبت به تبیین روشنگری اهداف و دستاوردهای انقلاب برای جوانان و نوجوانان اقدام نمایند تا دستاوردهای گرانسنگ انقلاب که حاصل خون هزاران شهید است روز به روز بر مردم عزیز و جوانان عزیزمان عیان شود و با تأسی از فرمایشات حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن را فریضه ای مهم برای خود بدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *