مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی:

۲۴ فیلم جشنواره فیلم فجر در ۲ سینمای تبریز اکران می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه جشنواره فیلم فجر در چند استان برگزار می‌شود که آذربایجان شرقی هم امسال با ۲۴ فیلم میزبان این جشنواره است، گفت: جشنواره فیلم فجر آذربایجان شرقی از ۱۴ تا ۲۱ بهمن در سینما ناجی و فلسطین اکران می‌شود.

به گزارش آوای ورزقان به نقل از تسنیم ، محمد محمدپور صبح امروز در نشست خبری به مناسب دهه فجر با اشاره به اهمیت رویکرد فرهنگی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: در کنار جشن‌های مردمی انقلاب اسلامی اداره کل ارشاد استان هم دستاوردهای فرهنگی و هنری انقلاب را تبیین می‌کند.

وی با بیان اینکه ۲۷ جشنواره مختلف فرهنگی و هنری در دهه فجر در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود، افزود: ۲۰ تئاتر خیابانی و سرود، ۲۲۰ جنگ شادی، ۵۰ یادواره شهدای مدافع حرم  و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی، ۲۷ ویژه‌برنامه حجاب و عفاف و ۱۰۰ برنامه در راستای تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی در سطح استان در دهه فجر برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه شورای خلیفه‌گری کل ارامنه آذربایجان هم در برگزاری جشن‌های دهه فجر همراهی می‌کنند گفت: ۱۷ بهمن مراسم ویژه در کلیسای سرکیس مقدس برگزار کرده و باشگاه ورزشی آرارات هم مسابقات ویژه ایام‌الله دهه فجر را برگزار می‌کنند.

محمدپور با اشاره به افتتاح برخی از کتابخانه‌ها و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در آذربایجان شرقی ابراز داشت: در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، عضویت در کتابخانه‌های استان رایگان خواهد بود و همه مردم عزیز می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره فیلم فجر در چند استان برگزار می‌شود که آذربایجان شرقی هم امسال با ۲۴ فیلم میزبان این جشنواره است، خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم فجر آذربایجان شرقی از ۱۴ تا ۲۱ بهمن در سینما ناجی و فلسطین اکران می‌شود.

این مقام مسئول فرهنگی ادامه داد: پیش‌فروش ۳ بسته ۸ فیلمی با قیمت ۶۴ هزار تومان تا پایان وقت امروز در سایت سینوگرام عرضه‌شده و فروش حضوری بلیط هم در روز اکران خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی در ۲۹ بهمن خبر داد و گفت: در سومین جشنواره به اهداف از پیش تعیین شده رسیده‌ایم و وضعیت کیفی مطبوعات و رسانه‌های استان برای ما روشن شد.

وی با بیان اینکه ۱۲۵۰ اثر به این جشنواره ارسال شد که در بخش حرفه‌ای ۱۱۲۳ اثر دریافت شد، اظهار داشت: در بخش جنبی هم ۵۴ اثر اقتصاد مقاومتی، ۳۱ اثر دریاچه ارومیه، ۱۱ اثر روابط عمومی رسانه محور و ۳۱ اثر هم در حوزه ارس به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

محمدپور خاطرنشان کرد: این جشنواره چندین سال اخیر تعطیل‌شده بود که با همت ویژه این جشنواره دوباره احیا شد و باید در سال‌های آینده در زمینه کیفیت آثار تلاش کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری احیای دریاچه ارومیه ابراز داشت: ۱۸۳۰ اثر ارسال و داوری شد که آثار برگزیده در جشنواره ها و نمایشگاه های مختلف به نمایش گذاشته شده و می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر مقاومت اداره کل ارشاد در واگذاری تالار شهر  گفت: در واگذاری در چارچوب قانون انجام می شود، اگر بخش دولتی یا خصوصی خواستار واگذاری باشد، نباید کاربری فرهنگی آن تغییر یابد و نباید به کاربری تجاری و… تغییر ماهیت دهد.

محمدپور افزود: تالار شهر و موزه هنرهای معاصر حدود ۴٫۵ میلیارد هزینه شده و پیگیر هستیم که در اعتبارات متمرکز کشوری برای این دو مجموعه تخصیص بگیریم ولی اینکه توافقی شده این درست نیست بلکه صورتجلسه بود ولی تفاهمی اتفاق نیافتاد و ماده ۲۷ قانون واگذاری لحاظ نشده بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *