شهرستان ورزقان کمپ و مرکز ترک اعتیاد ندارد

به گزارش آوای ورزقان ،فیروزشکرزاده دادستان ورزقان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورزقان توجه به امر اشتغال معتادان بعد از ترک را امری ضروری دانست و عنوان کرد: سازمان‌های متولی و نهادهای حمایت کننده باید به اشتغال این افراد توجه لازم داشته باشند تا این عزیزان به خاطر عدم اشتغال مجددا …

به گزارش آوای ورزقان ،فیروزشکرزاده دادستان ورزقان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورزقان توجه به امر اشتغال معتادان بعد از ترک را امری ضروری دانست و عنوان کرد: سازمان‌های متولی و نهادهای حمایت کننده باید به اشتغال این افراد توجه لازم داشته باشند تا این عزیزان به خاطر عدم اشتغال مجددا به تله اعتیاد گرفتارنشوند.

دادستان ورزقان علت شیوع مواد مخدر را پرسودی تجارت این مواد وخفیف بودن مجازات آن دانست و خواستار جداسازی این افراد وشرایط نگهداری سخت در زندان‌ها شد.

شکرزاده نبود کمپ ترک اعتیاد در شهرستان را مشکل اساسی خانواده‌های معتادان دانست و افزود: نبود کمپ ترک اعتیاد در شهرستان باعث شده تا خانواده‌ها معتادان را برای ترک به شهرهای مجاور انتقال دهند و هزینه های سنگینی را متحمل شوند و عامل اصلی تزریق مواد مخدر به شهرستان را خودروهای سنگین حمل بار معدن مس سونگون و خرده فروشی شهرستان‌های مجاور عنوان کرد.

در ادامه علی وفادار فرماندار ورزقان گفت؛دشمن نیروی جوان و فعال جامعه را مورد هدف قرار داده است و در این راه با تبیغات شبکه های مختلف ماهواره ای و ورود مواد مخدر ارزان قیمت به کشور زمینه اعتیاد نیروی جوان و فعال جامعه را آماده می کند.

فرماندار ورزقان از برگزاری نمایشگاه اعتیاد در ماه آینده در این شهرستان خبر داد و لزوم حمایت سازمان ها و نهاد ها برای ایجاد شغلی ثابت برای معتادان ترک کرده و حمایت از آنان برای عدم برگشت به سمت مواد مخدر را خواستار شد.

DSCF2882

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *