نماینده ورزقان در جلسه شورای معادن استان؛

در ماجرای معدن مس سونگون کلاه گشادی بر سرمان رفته است /هیئت مدیره‌ای تعیین کردند که حتی قدرت تصمیم گیری ندارد

http://به گزارش آوای ورزقان؛ به نقل از آناج، رضا علیزاده صبح امروز در جلسه شورای معادن استان که در محل استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد، اظهار داشت: فروش سالانه کنسانتره مس سونگون ۱۳۰۰ میلیارد تومان می‌باشد اگر کل معادن ما را حساب کنیم ده درصد آن نیز نمی‌شود بر این اساس در مساله معدن مس سونگون کلاه …

http://به گزارش آوای ورزقان؛ به نقل از آناج، رضا علیزاده صبح امروز در جلسه شورای معادن استان که در محل استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد، اظهار داشت: فروش سالانه کنسانتره مس سونگون ۱۳۰۰ میلیارد تومان می‌باشد اگر کل معادن ما را حساب کنیم ده درصد آن نیز نمی‌شود بر این اساس در مساله معدن مس سونگون کلاه گشادی بر سرمان رفته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۲ وعده‌ای مبنی بر تعطیلی طرح‌های توسعه و تعلق امتیاز به جهت تاسیس شرکت داده شد ولی متوجه شدیم شرکت را مستقیما تاسیس کرده و پنج نفر به عنوان هیئت مدیره معرفی نمودند و در چهار یا پنج سال گذشته این شرکت حتی یک برگ صورت جلسه هیئت مدیره ندارد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این وضعیت عنوان کرد: به بهانه استقرار این شرکت از ما امتیازاتی گرفته‌اند و افرادی به عنوان دکور در هیئت مدیره منصوب کرده‌اند، هیئت مدیره ای که نه تصمیم بگیرد نه صورت جلسه بنویسد و نه کاری انجام می‌دهد را چرا گذاشته‌اید؟

وی افزود: از دارایی خواسته‌ایم که شرکت مس آذربایجان مستقل شده پرونده‌اش را ببینیم که به ما می‌گویند در سال یک اظهارنامه صوری با ۱۰۰ میلیون تومان گردش مالی ارائه می‌شود و این واقعا ظلم است و صدای این ظلم به کجا میرسد؟

علیزاده خاطرنشان ساخت: چرا باید چندهزار میلیارد هزینه شود و سپس کارخانه ها را تعطیل کنند به بهانه اینکه روش را عوض می‌کنند تا هیدرومتاژیکی کنند؟ در ۹۲ تعطیل کرده‌اند خب یک سال بعد دوسال بعد روش را عوض می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه مسئولین می‌گویند نمی‌خواهیم موازنه کنسانتره در کرمان به هم بخورد تاکید کرد: چرا در جلسه نهایی می‌گویید اینها به این خاطر است که نمی‌خواهیم آن را اجرا کنیم و اگر اجرا کنیم موازنه کنسانتره و مواد اولیه در کرمان به هم می‌خورد؟ این شورای معادن چون ۷۰ یا ۸۰ درصد مس وزن مالی دارد امیدواریم عنایت ویژه به آن صورت بگیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *