مراسم معارفه رئیس دانشگاه آزاد ورزقان:

تجهیز دانشگاه آزاد ورزقان/ اختصاص سالن بزرگ همایش برای شهرستان

به گزارش آوای ورزقان:  صبح امروز با حضور جوانپور رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی و مسئولان شهرستان،مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد ورزقان معرفی شد: ابتدای این مراسم علیزاده نماینده مردم ورزقان و خاروانا با بیان این که دانشگاه آزاد ورزقان یک سالی است که بدون ریاست اداره می شد گفت: ورزقان دارای پتانسیل …

به گزارش آوای ورزقان:  صبح امروز با حضور جوانپور رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی و مسئولان شهرستان،مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد ورزقان معرفی شد:

ابتدای این مراسم علیزاده نماینده مردم ورزقان و خاروانا با بیان این که دانشگاه آزاد ورزقان یک سالی است که بدون ریاست اداره می شد گفت: ورزقان دارای پتانسیل خوبی برای برخی از رشته های فنی مهندسی از جمله رشته های معدنی دارد و باید این دانشگاه در رشته های مهندسی معدنی به قطب استان تبدیل شود.

وی در ادامه چند درخواست از رئیس دانشگاه آزاد استان داشت و گفت: خواست اساتید و دانشجویان منطقه ایجاد رشته های مهندسی معدن در ورزقان بالا بردن سطح علمی دانشجویان است.

در ادامه این مراسم فرماندار ورزقان گفت: هر کمکی که از دست فرمانداری برای احیای رشته ها و دانشگاه آزاد ورزقان بیاید انجام خواهیم داد.

یحیوی ادامه داد: درآمد اول مردم منطقه ورزقان فرش بافی است که لازم است رشته های مرتبط با صنعت فرش همراه با صنعت گردشگری در دانشگاه های ورزقان تدریس شود.

امام جمعه ورزقان در این مراسم با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت تنها راه نجات اقتصاد کشور توجه به اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه گفت: باید در دانشگاه به فرهنگ اهمیت زیادی داده شود و باید دانشگاه رنگ و بوعی دین بگیرد.

رئیس دانشگاه آزاد استان که در این مراسم حضور داشت افزود: قطب سازی دانشگاه آزاد ورزقان برای رشته های معدنی در اولویت کاری قرار دارد و باید برای این واحد رشته های جدید معدنی تخصیص یابد.

جوانپور گفت: شرکت مس برای دانشگاه شهید باهنر کرمان دو میلیارد کمک مالی می کند، انتظار می رود معدن مس سونگون نیز برای نصف این کمک را برای دانشگاه ورزقان انجام دهد.

وی از تجهیز دانشگاه آزاد واحد ورزقان خبر داد و گفت: با هماهنگی که با وزارت صنعت معدن و تجارت انجام شده به زودی دانشگاه آزاد واحد ورزقان با آزمایشگاه و امکانات جدید و پیشرفته تجهیز خواهد شد.

جوانپور در آخر با درخواست امام جمعه ورزقان از تجهیز سالن همایش دانشگاه آزاد ورزقان خبر داد و گفت: این سالن پس از تجهیز در اختیار شهرستان قرار خواهد گرفت.

 

گفتنی است در پایان مراسم دکتر حجت محبوبی پور به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد ورزقان معرفی شد.

اننهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *