امام جمعه تبریز:

استان آذربایجان‌شرقی همیشه مورد بی‌مهری بوده است/ چرا موادخام مس سونگون به خارج و کرمان ارسال می‌شود؟

به گزارش آوای ورزقان حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم  امروز در سومین همایش  تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا هم از تولیدکننده و هم از مصرف‌کننده حمایت کنیم یادآور شد: در بازدید از کارخانه مس سونگون بر خود بالیدم که آذربایجان این همه در بحث مس افتخارآفرین بوده، در حالی که …

به گزارش آوای ورزقان حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم  امروز در سومین همایش  تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا هم از تولیدکننده و هم از مصرف‌کننده حمایت کنیم یادآور شد: در بازدید از کارخانه مس سونگون بر خود بالیدم که آذربایجان این همه در بحث مس افتخارآفرین بوده، در حالی که آذربایجان همیشه مورد کم مهری قرار گرفته است.

امام جمعه تبریز گفت: متاسفانه چندین سوله و کارگاه برای کارخانه ذوب، اسید و پالایش از سال‌های قبل در کنار کارخانه مس آماده و تجهیز شده اما سال‌هاست  راکد رها شده‌اند.

آل‌هاشم ادامه داد: چرا باید در کنار مس سونگون آذربایجان کارخانه ذوب نباشد، البته برخی‌ موضوع  ادعا مشکل زیست‌محیطی مطرح می‌کنند، ولی سوالی که پیش می‌آید، این است پس چرا ایجادکنندگان قبل از ساخت به فکر این مشکل نبودند و الان ادعای زیست‌محیطی می‌کنند.

وی افزود: اگر مشکل زیست‌محیطی وجود دارد، می‌توان با  تکنولوژی جدید مشکل زیست‌محیطی را حل کرد.  نماینده ولی فقیه در استان با ابراز تاسف از اینکه چرا ما باید محصول خام مس سونگون را به خارج صادر کنیم، تصریح کرد: چرا باید مس سونگون را برای تبدیل به کرمان بفرستیم، آیا خود آذربایجان چنین امکانی ندارد؟

وی با تاکید به حمایت دست‌اندرکاران صنایع از اهالی صنعت، متذکر شد: این واحدها موجب افتخار کشور هستند و رونق‌بخشی اقتصاد مدنظر مقام عظمای ولایت را محقق خواهند کرد

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *