امام جمعه ورزقان؛

در تولید کالای با کیفیت کوتاهی شده است/ بخشودگی اصل وام‌های زلزله خواست مردم منطقه است

به گزارش آوای ورزقان،  امام جمعه ورزقان گفت: مسئولین باید با اتخاذ تدابیر مناسب وام های زلزله اعطایی به مردم را که اکثراً از قشر ضعیف جامعه هستند و توانایی پرداخت ندارند مورد بخشودگی قرار دهند. حجت الاسلام والمسلمین مهدوی امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به شعار سال ۹۷ ” …

به گزارش آوای ورزقان،  امام جمعه ورزقان گفت: مسئولین باید با اتخاذ تدابیر مناسب وام های زلزله اعطایی به مردم را که اکثراً از قشر ضعیف جامعه هستند و توانایی پرداخت ندارند مورد بخشودگی قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به شعار سال ۹۷ ” حمایت از کالای ایرانی” اظهار داشت: باید با اعتماد به جوانان و دانشمندان کشور از توانایی آنان استفاده شود چرا که همین جوانان توانستند در اوج تحریم به فناوری هسته ای دست یایند آیا با این جوانان کشور نمی‌تواند یک کالای یا امکانات با کیفیت تولید کند؟

مهدوی در ادامه گفت: وقتی ما می توانیم از نظر قدرت دفاعی، نظامی و موشکی جزو برترین های دنیا باشیم پس این قابلیت و توانایی را داریم که بهترین کالاها را تولید کنیم، ما در زمان جنگ هیچ سلاحی جنگی تولید داخلی نداشتیم و همه را از خارج وارد می‌کردیم اما امروزه بیش از ۹۵ درصد سلاح ها را در داخل کشور تولید می‌کنیم.

امام جمعه ورزقان به برجام اشاره کرد و گفت: متأسفانه ما به تعهدات خود عمل کردیم اما دشمن مقابل  ما را تهدید می‌کند، چندین سال مردم تحریم را تحمل کردند.

وی در ادامه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: ما نباید به آمریکا اعتماد کنیم زیرا اگر آنها در بحث برجام بر ما غلبه کنند مرحله بعدی، بحث سلاح های موشکی و بحث حقوق بشر است و ما الان هشدارهای رهبر انقلاب در سالهای قبل را شاهدیم زیرا اروپا و آمریکا پافشاری و تهدید به خروج از برجام و تحریم های بیشتر علیه ایران می کنند که برای آن تدابیری انجام دهیم

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی به سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از نهادهایی که حضرت امام حساب ۱۰۰ امام را برای حمایت از محرومین و مظلومین افتتاح کرد وهدفی که حضرت امام ترسیم کرده است حمایت از محرومین و قشر مظلوم که هدف تمام پیامبران و انقلاب و قانون اساسی ماست و این بنیاد مسکن با این هدف ایجاد شده است.

وی افزود: الحمدلله در زلزله اخیر ارسباران بنیاد مسکن بیش از ده هزار واحد در این سه شهرستان احداث کرد و یک سری وام هایی واگذار کردند که حمایتی شد از مردم ولی متأسفانه مردم توانایی پرداخت را این وام ها را ندارند و با حمایت مسئولین شهرستانی و پیگیری های نماینده و فرماندار شهرستان و مسئولان استانی بلاخره هیأت دولت تصویب کرد که ۳ سال تمدید شوند و مشکل بانکی مردم حل شود.

مهدوی در آخر گفت: باید از مسئولین بخواهیم وام های زلزله اعطایی به مردم که اکثراً از قشر ضعیف جامعه هستند توانایی پرداخت ندارند و تدابیری انجام شود که بخشودگی این وام ها حاصل شود و امیدواریم مشکل اصلی مردم به دست مسئولین دلسوز جامعه حل و فصل شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *