نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس:

مجتمع مس سونگون باید به شکل یک بنگاه اقتصادی به دور از سیاست اداره شود/حقوق کارکنان مس سونگون یکسان نیست

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های توسعه مس سونگون برای ما اهمیت حیاتی دارند و باید این مجتمع به شکل یک بنگاه اقتصادی به دور از سیاست اداره شود. به گزار آوای ورزقان، رضا علیزاده در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت مس آذربایجان، تبدیل وضعیت کارکنان شرکت در این …

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های توسعه مس سونگون برای ما اهمیت حیاتی دارند و باید این مجتمع به شکل یک بنگاه اقتصادی به دور از سیاست اداره شود.

به گزار آوای ورزقان، رضا علیزاده در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت مس آذربایجان، تبدیل وضعیت کارکنان شرکت در این مجتمع را از مدیرعامل شرکت ملی مس خواستار شد و افزود: عدالت یکی از مهمترین شاخص‌های انقلاب اسلامی است و این عادلانه نیست که زیر یک سقف دو نفر کار کنند یکی با حقوق بالا و یکی با حقوق کم، چرا که این امر در روحیه کاری کارکنان تاثیر مهمی دارد.

وی اظهارکرد: شرکت مس باید توجه ویژه ای به نیروهای بومی شهرستان ورزقان داشته باشد،  زیرا آنها از زمان آغاز فعالیت این مجتمع مشغول کارهستند ولی متأسفانه جایگاهی برای این نیروها در نظر نگرفته شده است .

علیزاده گفت: حمایت هایی که مس مکلف است در منطقه انجام دهد باید در زمینه محرومیت زدایی و به صورت عادلانه در این شهرستان تقسیم شود و طی توافقاتی که با مجتمع مس در جهت تأمین منابع مالی برای احداث بزگراه خواجه-ورزقان انجام یافته ، تملک اراضی در مسیر این بزرگراه دارای مشکلاتی است که امیداست توجه ویژه ای به این مسئله  شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *