یادداشت رضا نوروزی مناسبت روز قلم:

قلم زبان دوم انسان ها است

بسمه تعالی  ” ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ ،سوگند به قلم و آنچه نویسند” اهالی وادی قلم بی شک رسولان و پیغام آوران سعادت بشریت اند . فرهیختگانی که از رویش واژگان شان خواب جاودانگی یک ملت تعبیر می شود ؛ و از ترشحات قلمشان ؛ تقدیر بزرگی یک جامعه رقم می خورد . روز قلم …

بسمه تعالی  ” ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ ،سوگند به قلم و آنچه نویسند”

اهالی وادی قلم بی شک رسولان و پیغام آوران سعادت بشریت اند . فرهیختگانی که از رویش واژگان شان خواب جاودانگی یک ملت تعبیر می شود ؛ و از ترشحات قلمشان ؛ تقدیر بزرگی یک جامعه رقم می خورد .

روز قلم ۱۴ تیرماه بهانه‌ای است تا بار دیگر حرمت و مرحمت قلم را یادآوری کنیم و گام در پیش بگذاریم برای ادای احترام به نویسندگانی که در حوزه‌ها و موضوعات مختلف قلم در دست گرفته‌اند و عرصه فرهنگ را با اندیشه‌های الهی و انسانی تغذیه می‌کنند.

قلم زبان دوم انسان ها است .هویت، چیستی و گستره قلم بسیار فراتر از آن می باشد که در بیان بگنجد  پیشرفت، پیروزی، آرامش، معرفت و شناخت، ریشه در قلم انسان داشته است. تمدن های بزرگ، وقایع تاریخ، تجربه های تلخ و شیرین و علوم، همه با نوشتن جاودان و ماندگار می شوند.  هر کس می تواند قلمی را بین انگشتانش بفشرد و فرمانش دهد که بنگارد و هر آنچه را از مخیله صاحب انگشت تراوش می کند، بنویسد. واقعیت ها را آشکار می کند. آشکارها را نهان می کند و بی شک هر خدمتی که در جهت رفاه حال مردم عزیز صورت پذیرد موجب خشنودی خداوند متعال قرار می گیرد و قطعاً در اذهان ماندگار خواهد شد .

سوگند خداوند در قرآن به نام قلم، گویاترین شاهد بر شرافت و قداست آن است:  « ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه نویسند. »  اینجانبان روز قلم را به تمامی نویسندگان و اهالی قلم تبریک گفته و آرزوی سلامتی و پویایی برای یکایک این عزیزان از درگاه خداوند متعال داریم. امید است با هم‌فکری و هم‌دلی بر مصائب و مشکلات فائق آییم تا فردای ایران را روشن و با‌شکوه سازیم

 

رضا نوروزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *