چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷
14:55:58 - جمعه 5 مرد 1397
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه ورزقان:
نماز جمعه پایگاه کسب معنویت است
امام جمعه ورزقان، اظهار کرد: نماز جمعه پایگاه کسب معنویت است و سفارش قرآن نیز‌ به جایگاه ویژه این عمل اشاره می‌کند. به گزارش آوای ورزقان ، حجت‌الاسلام مسعود مهدوی امام جمعه ورزقان، امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان، گفت: روز پنجم مردادماه روز نمازجمعه نامگذاری شده و اولین نماز جمعه در سال ۱۳۵۸ توسط […]

امام جمعه ورزقان، اظهار کرد: نماز جمعه پایگاه کسب معنویت است و سفارش قرآن نیز‌ به جایگاه ویژه این عمل اشاره می‌کند.

به گزارش آوای ورزقان ، حجت‌الاسلام مسعود مهدوی امام جمعه ورزقان، امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان، گفت: روز پنجم مردادماه روز نمازجمعه نامگذاری شده و اولین نماز جمعه در سال ۱۳۵۸ توسط آیت اله طالقانی برگزار و امسال نیز سی و نهمین سال برگزاری نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران است.

وی به فضیلت این روز اشاره کرد و افزود: نماز جمعه پایگاه کسب معنویت است و سفارش قرآن در سوره جمعه نیز‌ به جایگاه ویژه این عمل اشاره می‌کند.

حجت الاسلام مهدوی، به بعد سیاسی نماز جمعه اشاره کرد و گفت: ائمه جمعه وظیفه دارند مردم را آگاهی و بصیرت بخشیده ‌و مسائل و اتفاقات روز را بیان و مقاومت و ایستادگی عزتمندانه در برابر دشمنان اسلام را به مردم توصیه کنند.

امام جمعه ورزقان، در ادامه، حفظ و تقویت اسلامی، سیاست از حقوق مردم و دعوت به قانونمداری و امیدبخشی به مردم را جزو وظایف امام جمعه بیان کرد و گفت: ماوطیفه داریم برای حفظ و ارتقای وحدت وبرادری، تبیین مسائل و اتفاقات و امیدواری به آینده و حفظ و سیاست حقوق مردم و حفظ و تقویت اصل نظام اسلامی با مشارکت گسترده مردم که عامل پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است تلاش کنیم.

وی، به ایستادگی محکم رییس جمهور کشورمان اشاره کرد و بیان داشت: کسی که رییس جمهور اسلامی است از آن انتظار می‌رود در مقابل دشمن محکم ایستاده و سخن گوید و این اقدام رییس جمهور قابل تحسین است.

خطیب جمعه ورزقان، تشریح کرد: آمریکا و رییس جمهورش جز با زبان زور‌هیچ چیز را نمی فهمند و آرزویی که با خود دارند را به گور می برند و هیچ غلطی نمی توانند بکنند و این نشان ساده لوحی آنهاست که شناخت دقیقی از عزت و شرف مردم ایران عزیزمان ندارند.

 

انتهای پیام

 

خبرنگار:رضا زمانزاده

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • ويژه نامه
    تعداد شماره ها: 0
    جشنواره فعالین سایبری آذربایحانشرقی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب