امام جمعه ورزقان:

باید با اتحاد و همدلی به سوی فقر زدایی قدم برداریم

امام جمعه ورزقان با تاکید بر اینکه تلاش بیشتر مسئولان برای فقرزدایی ضروری است، گفت: مسئولان باید با وحدت و همدلی و تلاش شبانه روزی خود موجب رشد فرهنگی و مادی مردم شوند چرا که یکی از وظایف دولت اسلامی فقر زدایی است. به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، حجت الاسلام مهدی پورمحمد در مراسم …

امام جمعه ورزقان با تاکید بر اینکه تلاش بیشتر مسئولان برای فقرزدایی ضروری است، گفت: مسئولان باید با وحدت و همدلی و تلاش شبانه روزی خود موجب رشد فرهنگی و مادی مردم شوند چرا که یکی از وظایف دولت اسلامی فقر زدایی است.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، حجت الاسلام مهدی پورمحمد در مراسم کلنگ زنی کارخانه هیپ لیچینگ مس سونگون ورزقان اظهار کرد: زکات یک امر مهم الهی است که اگر ادا نشود نماز افراد مقبول نمی‌شود.

وی گفت: باید همه در هر جایگاهی که هستند، برای احیای فرهنگ زکات تلاش و تبلیغ کنند، زیرا نماز وسیله پیوند انسان با خداست و زکات وسیله پیوند انسان با خلق خداست، زکات نه تنها سبب نقصان مال نمی‌شود بلکه زمینه رشد مال را هم فراهم می‌کند.

پورمحمد افزود: یکی از راه‌های حل مشکلات مالی کمک به نیازمندان است زیرا روایات اسلامی و آیات قرآنی این مسأله را تأیید می‌کند و باید فعالان اقتصادی به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه ورزقان با بیان اینکه با اتحاد و همدلی به سوی فقر زدایی قدم برداریم افزود: منطقه ورزقان، منطقه زرخیزی است و این تلاش ها و پروژه های موجود نیز کاری ارزنده و خداپسندانه است و مردم منطقه ما انتظار دارند مس سونگون حمایت های خود را بیش از پیش کرده و موجب اشتغال زایی و رفع محرومیت بیشتر در منطقه شود.

فرماندار ورزقان نیز در این مراسم گفت: احداث کارخانه هیب لیچینگ فرصت‌های شغلی جدید و ارزش افزوده بیشتری برای محصول مس تولیدی در معدن مس سونگون ورزقان حاصل می کند که بسیار ارزشمند می باشد.

حسن یحیوی با اشاره به اینکه پروژه ذوب مس با تلاش‌های نماینده شهرستان و مساعدت و پیگیری‌های استاندار و نماینده ولی فقیه در استان و توجه ویژه رئیس جمهور در ورزقان از سرگرفته می شود، گفت: همکاری لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی شهرستان در چهارچوب قوانین برای تسریع در روند اجرای طرح‌های توسعه مس در ورزقان انجام می شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *