مدیرعامل شرکت ملی مس:

شرکت مس آذربایجان مستقل می شود

به گزارش آوای ورزقان،مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه سد حاجیلار چای  آبگیری می شود،گفت: از این سد تا کارخانه سونگون ۴۶ کیلومتر خط است که با دو ایستگاه پمپاژ آب منتقل خواهد شد. وی تصریح کرد: تا پایان امسال این پروژه انتقال آب هم وارد مدار خواهد شد،اگر این سد …

به گزارش آوای ورزقان،مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه سد حاجیلار چای  آبگیری می شود،گفت: از این سد تا کارخانه سونگون ۴۶ کیلومتر خط است که با دو ایستگاه پمپاژ آب منتقل خواهد شد.

وی تصریح کرد: تا پایان امسال این پروژه انتقال آب هم وارد مدار خواهد شد،اگر این سد آبگیری شود حدود ۱۰ میلیون مترمعکب ظرفیت خواهد شد و بنابراین برای سال آینده نگرانی ما از بابت تأمین آب پایدار مورد نیاز صنعت مس برطرف می‌شود.

بنی اسدی راد ادامه داد: با وجود سد اهر و سد حاجیلار چای حتی امکان اجرای کنسانتره شماره ۳ سونگون هم وجود دارد که در حال برنامه‌ریزی برای آن هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:طرح تبدیل شرکت ملی صنایع مس ایران به هلدینگ مس و تبدیل شدن دو شرکت کرمان و یک شرکت آذربایجان به شرکت‌های مستقل را به بورس بردیم و در صورت موافقت در سال آینده عملیاتی خواهد شد،هلدینگ مس عملاً فقط سهامداری خواهد کرد و سه شرکت عملیاتی نیز خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *