مدیر مجتمع مس سونگون:

توسعه کلید واژه آینده معدن مس سونگون

رضا شریفی گفت: واژه توسعه (Development) همواره در تمام دنیا به عنوان کلیدی جهت دستیابی به آینده ای بهتر و مطمئن تر مورد توجه بوده است . رضا شریفی مدیر مجتمع مس سونگون در گفتگو با پایگاه خبری آوای ورزقان گفت: کشورهای در حال توسعه نیز با توجه به اهمیت این موضوع همواره در حال …

رضا شریفی گفت: واژه توسعه (Development) همواره در تمام دنیا به عنوان کلیدی جهت دستیابی به آینده ای بهتر و مطمئن تر مورد توجه بوده است .

رضا شریفی مدیر مجتمع مس سونگون در گفتگو با پایگاه خبری آوای ورزقان گفت: کشورهای در حال توسعه نیز با توجه به اهمیت این موضوع همواره در حال تلاش و برنامه ریزی جهت دستیابی به جایگاه بالاتر یعنی کشورهای توسعه یافته می باشند، معدن مس سونگون نیز با داشتن زیربنای ذخیره مناسب و بهره مندی از توان و دانش نیروهای متخصص خود از این موضوع مستثنی نبوده و توسعه را به عنوان کلیدی جهت دستیابی به آینده ای بهتر و روشن تر در دستور کار خود قرار داده است .

وی در پاسخ به این سوال که بحث توسعه در معدن مس سونگون تا چه اندازه ضروری و واقعبینانه می باشد؟ گفت: بر اساس آخرین اکتشافات صورت گرفته ذخیره زمین شناسی معدن مس سونگون بالغ بر ۱٫۲ میلیارد تن می باشد که در حال حاضر تنها ۳۳ در صد این ذخیره برای خوراک دهی به کارخانجات تغلیظ به ظرفیت ۱۴ میلیون تن در سال مورد استفاده قرار گرفته است ،از طرفی بر اساس آخرین مطالعات صورت گرفته حتی در صورت عدم تغییر در روشهای استخراج می توان با رفع موانعی در امر تولید ذخیره قابل استخراج را حتی تا ۷۵ در صد ذخیره زمین شناسی افزایش داد که در این صورت این معدن قابلیت خوراک دهی به کارخانجات بیشتری را خواهد داشت.

شریفی تصریح کرد: علاوه بر این موضوع کاهش عیار متوسط معدن در سال های آتی عاملی است که توسعه و افزایش تولید را به عنوان ضرورتی انکارنشدنی به منظور جبران کاهش درآمدها در معدن مس سونگون نمایان می سازد .
مدیر مجتمل مس سونگون گفت: با عنایت به مزیت های مطرح شده توسعه در معدن مس سونگون، این موضوع به عنوان کلید واژه ای جهت رشد و ارتقا از طرف مدیران آینده ساز آن عملیاتی شده تا بتوانند تهدید های پیش رو را به فرصت افزایش تولید و بهره وری تبدیل نمایند ،ناگفته پیداست که در سایه این استراتژی دستیابی به خودکفائی ، اشتغال و خودباوری از نتایج قابل دستیابی توسعه معدن خواهد بود .

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *