ایران ۱ – ۰ امارات: صعود مقتدرانه شاگردان کی‌روش

به گزارش آوای ورزقان به نقل ازآناج، تیم ملی فوتبال کشورمان در سومین دیدار خود در مرحله گروهی شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۲:۳۰ امروز در ورزشگاه سانکورب شهر بریزبن استرالیا به مصاف امارات رفت که این دیدار رقایقی پیش با برتری یک بر صفر تیم ملی کشورمان خاتمه یافت. تک گل تیم …

به گزارش آوای ورزقان به نقل ازآناج، تیم ملی فوتبال کشورمان در سومین دیدار خود در مرحله گروهی شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۲:۳۰ امروز در ورزشگاه سانکورب شهر بریزبن استرالیا به مصاف امارات رفت که این دیدار رقایقی پیش با برتری یک بر صفر تیم ملی کشورمان خاتمه یافت.

تک گل تیم کشورمان را در این دیدار رضا قوچان نژاد در دقیقه ۹۰ وارد دروازه امارات کرد. قوچی در نیمه دوم به عنوان یار جانشین به میدان آمده بود.

* حدود ۲۰ هزار تماشاگر این بازی را از نزدیک تماشا کردند که اکثر آن‌ها را هواداران تیم ملی کشورمان تشکیل می‌دادند.

* قضاوت این دیدار را ریوجی ساتو ژاپنی بر عهده داشت.

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری (۶۲ اشکان دژاگه)، مرتضی پورعلی گنجی، مهرداد پولادی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، سروش رفیعی، علیرضا جهانبخش (۵۶ وریا غفوری)، وحید امیری، سردار آزمون (۷۲ رضا قوچان نژاد)

سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب تیم ملی امارات: ماجد ناصر، ولید عباس، حبیب الفردان، عامر عبدالرحمن، محمد سالم، علی احمد مخبوت، عمر عبدلرحمن، احمد خلیل، خمیس اسماعیل، عبدالعزیز سنکور، محمد احمد غریب

سرمربی: مهدی علی

شرح بازی در نیمه اول:

اولین خطر بازی را تیم امارات در دقیقه ۳ ایجاد کرد. ضربه از راه دور خمیس اسماعیل با اختلاف کمی از کنار دروازه حقیقی به بیرون رفت. البته حقیقی واکنش خوبی نشان داده بود که در صورتی که حتی توپ در چارچوب هم بود، می‌توانست آن را مهار کند.

در دقیقه ۱۳ سردار آزمون با پاس وحید امیری پشت مدافعان امارات حرکت کرد که با حضور به موقع و دخالت ناصر ماجد، دروازه‌بان امارات این توپ با برخورد به پای آزمون به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۶ بازهم همکاری امیری و آزمون یک موقعیت دیگر نصیب تیم ملی کشورمان کرد که در نهایت ضربه آزمون با برخورد به مدافع امارات به کرنر رفت.

به فاصله ۲ دقیقه بعد تیم ملی کشورمان صاحب یک موقعیت دیگر شد. سانتر تیموریان روی دروازه امارات با ضربه سر جهانبخش می‌توانست به گل اول این بازی تبدیل شود که این ضربه با جایگیری مناسب سنگربان امارات مهار شد.

در دقیقه ۲۶ حرکت جهانبخش با خطای مدافع اماراتی مواجه شد که ریوجی ساتو داور ژاپنی این دیدار خطا را تشخیص داده و اولین کارت زرد بازی را به ولید عباس داد.

در دقیقه ۲۹ حرکت تکنیکی عمرعبدالرحمان با جا گذاشتن چند بازیکن کشورمان به درون محوطه جریمه ادامه یافت که با دخالت مهرداد پولادی توپ دفع شده و موقعیت از تیم امارات گرفته شد.

در دقیقه ۳۵ خطای جواد نکونام پشت محوطه جریمه کشورمان روی بازیکن اماراتی اولین کارت زرد تیم کشورمان را در پی داشت.

در دقیقه ۴۱ ضربه علی مبحوت از سمت چپ دفاعی کشورمان با اختلاف از کنار دروازه خقیقی به بیرون رفت.

به فاصله دقایق ۴۲ تا ۴۴ نیمه اول چند کرنر نصیب تیم ملی کشورمان شد که جدی ترین خطر کشورمان را نیز در این نیمه بدنبال داشت و ضربه آزمون در تیر دوم دروازه قطر با برخورد به مدافع این تیم به کرنر رفت. آزمون در این صحنه اعتقاد به خطای هند و پنالتی داشت.

در دقیقه ۴۵ این دیدار سردار آزمون با خطا روی بازیکن حریف از داور بازی کارت زرد دریافت کرد تا دومین اخطاری کشورمان و سومین بازیکن اخطاری این بازی باشد.

۴ دقیقه وقت اضافه از سوی داور ژاپنی این دیدار برای نیمه اول اعلام شده بود که در این دقایق نیز اتفاق خاصی رخ نداد تا نیمه نخست دیدار ایران – امارات با تساوی بدون گل به پایان برسد.

شرح بازی در نیمه دوم:

در دقیقه ۴۶ یک کرنر نصیب تیم ملی کشورمان شد که ضربه سر جلال حسینی مانع از رسیدن توپ به امیری شد و این موقعیت از دست رفت.

در دقیقه ۴۸ ضربه سرضرب سردار آزمون با اختلاف از بالای دروازه امارات به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۶ اولین تعویض تیم ملی کشورمان بدین صورت انجام گرفت که جهانبخش بازی را ترک کرده و وریا غفوری جایگزین وی شد.

دقیقه ۶۲ دومین تعویض تیم ملی کشورمان انجام شد و اشکان دژآگه به جای خسرو حیدری به بازی آمد.

در دقیقه ۶۵ مهرداد پولادی سومن کارت زرد تیم ملی کشورمان را در این دیدار با خطا روی بازیکن حریف دریافت کرد. پولادی با این خطا اجازه ضدحمله به تیم امارات را نداد.

در دقیقه ۷۲ آخرین تعویض کشورمان در این بازی انجام شد و قوچان نژاد جایگزین سردار آزمون شد.

دقیقه ۷۹ جدی‌ترین حمله امارات با ضربه خطرناک علی مبحوت از روی دروازه حقیقی به بیرون رفت. همکاری عبدالرحمان و مبحوت موجب ایجاد این موقعیت شد.

در دقیقه ۸۲ سانتر تیموریان از روی کرنر با ضربه سر پورعلی گنجی و با نوک انگشتان ماجد ناصر دوباره راهی کرنر شد.

در دقیقه ۸۸ ضربه نه چندان قوی اشکان دژاگه در آغوش ماجد ناصر قرار گرفت.

گل: در دقیقه ۹۰ رضا قوچان نژاد از روی ضربه کم جون تیموریان در محوطه شش قدم دروازه قطر با ضربه سر موفق به گلزنی شد تا ایران یک بر صفر پیش بیافتد.

فشار قطر برای جبران گل خورده در دقایق باقی مانده بی حاصل بود و این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر تیم کشورمان خاتمه یافت.

بدین ترتیب تیم ایران به عنوان تیم نخست گروه C راهی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا شد و امارات نیز به عنوان تیم دوم صعود کرد.

تیم ملی کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها باید به مصاف تیم دوم گروه D برود که به احتمال فراوان یکی از دو تیم عراق یا اردن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *