امام جمعه ورزقان تاکید کرد؛

حل مشکلات کشور با استفاده از جوانان انقلابی

امام جمعه ورزقان گفت: کسانی که سن آنها به بازنشستگی رسیده است، باید از کار کناره‌گیری کنند و میدان را به جوانان تحویل بدهند که اگر این کار ادامه پیدا کند انقلاب و مدیریت همیشه در دست جوانان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان، حجت‌الاسلام مهدی پورمحمد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان بیان اینکه هفته وحدت یک فرصت مناسب برای بیان نیازهای مسلمانان است، اظهار داشت: ریال‌های کثیف وهابی و دلارهای صهیونیستی شبکه‌های ماهواره‌ای راه انداختند و سخت در تلاش هستند تا بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.

امام جمعه ورزقان به اتحاد و همدلی مسلمانان تاکید کرد و گفت: اگر مسلمانان متحد بودند کربلا به وجود نمی‌آمد، اگر مسلمانان متحد بودند غیبت‌های صغرا و کبرا به وجود نمی‌آمد و مشکلات امروزی نیز به وجود نداشت، نیاز امروز مسلمانان وحدت و اتحاد است و باید با کسانی که تفرقه‌اندازی می‌کنند مبارزه کرد.

وی در ادامه به سالروز تاسیس بسیج مستضعفین اشاره کرد و افزود: بسیج زمینه‌ ظهور منجی عالم بشریت را آماده می‌کند و امام خمینی(ره) با تشکیل بسیج، سرنوشت انقلاب را به جوانان سپرد.،

امام جمعه ورزقان به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اشاره کرد و گفت: کاری که امروز دولت برای کنارگیری بازنشستگان انجام می‌دهد،کاری پسندیده و قابل تحسین است و کسانی که سن آنها به بازنشستگی رسیده است، باید از کار کناره‌گیری کنند و میدان را به جوانان تحویل بدهند که اگر این کار ادامه پیدا کند انقلاب و مدیریت همیشه در دست جوانان خواهد بود.

پورمحمد با اشاره به فرمایشات امام راحل خاطرنشان کرد: اگر هزار بار قطعه و قطعه شویم دست از مبارزه با ظالم بر نمی‌داریم و تا زمانی که جبهه حق و باطل است مبارزه با ظالم ادامه خواهد داشت و نباید کسی به فکر سازش با ظالم باشد چرا که سازش با اینها (ظالمان) خیانت به ملت و رهبری است.

وی یاد آور شد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند؛ ما همیشه با ظالمان مبارزه خواهیم کرد و حمایت از مظلومان جهان و مردم مظلوم فلسطین را از وظایف خود می‌دانیم و مطمن باشید رژیم صهیونیستی را نابود می‌کنیم.

خطیب جمعه ورزقان تاکید کرد: کاری که مردم عزیز ایران با حضور خود در ۱۳ آبان انجام دادند، صدها جلسات دیپلماتیک نمی‌توانست انجام دهد و این حضور باشکوه مردم بود که باعث شد، دشمن عقب‌نشینی کند.

پورمحمد در پایان به مسائل خانواده پرداخت کرد و بیان داشت: پدر و مادر خانواده باید همه‌ فرزندان خود را با یک چشم ببینند و نباید بین فرزند دختر و فرزند پسر تفاوتی قائل شوند، باید با مدارس و دانشگاه‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند تا اجازه ارتباط با دوستان ناسالم را به فرزندان خود ندهند.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *