امام جمعه ورزقان:

جنبش دانشجوی جنبشی ضد استکباری و ضد سلطه است/ امروز انتظار حضور گسترده دانشگاهیان را در صفوف نماز جمعه داشتیم

کلید سعادت یک کشور معلم و دانشجوست، جنبش دانشجوی یک جنبش ضداستکباری، ضدسلطه و ضدآمریکای جهانخوار است و دانشجوی که ضدآمریکا نباشد حق عضویت در جنبش را ندارد.

به گزارش پایگاه خبری آوای ورزقان،حجت‌الاسلام مهدی پورمحمد امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: ‌شورای امنیت به خاطر تامین امنیت ملل تاسیس شده بود اما چون منافع غربی‌ها را صدام تامین می‌کرد ۱۲ سال در جنگ تحمیلی سکوت کرد و حمایت‌های مختلفی از رژیم بعثی انجام داد.

امام جمعه شهرستان ورزقان گفت: ۱۶ آذر ماه یادآور قیام تاریخی است که ۲۵ سال قبل از پیروزی انقلاب اتفاق افتاد،مسوول توطئه‌ها آمریکاست که دانشجویان را به شهادت رساند.

وی افزود: چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد، معاون کثیف رئیس جمهور آمریکا، نیکسون وارد کشور می‌شود که با اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران روبه رو می شود که منجر به شهادت ۳ تن از دانشجویان شد.

امام جمعه ورزقان با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب تاکید کرد: کلید سعادت یک کشور معلم و دانشجوست، جنبش دانشجوی یک جنبش ضداستکباری، ضدسلطه و ضدآمریکای جهانخوار است و دانشجوی که ضدآمریکا نباشد حق عضویت در جنبش را ندارد.

پورمحمد در ادامه از دانشگاه‌های شهرستان ورزقان انتقاد کرد و متذکر شد: انتظار داشتیم امروز مدیران و اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان در صفوف نماز جمعه حضور گسترده داشته باشند و انتظار داریم دانشجویان را ولایت‌مدار، انقلابی و دین‌دار بار بیاورند.

وی، خواستار نقش آفرینی دانشجویان انقلابی شد و گفت: دانشجویان رسالت سنگینی دارند و در ارتباط با گفتمان انقلاب باید نقش‌آفرینی کنند، نباید اجازه داد دانشجویان و اساتید بازیچه و تفکرات انحرافی شوند و باید با انحرافات مبارزه کنند.

خطیب جمعه ورزقان به تحقق تمدن اسلامی اشاره کرد و گفت: دانشجویان باید برای حفظ آرمان‌های انقلاب تلاش کنند و افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی وظیفه دانشجویان است و نباید دانشگاه و دانشجوی اسلامی به عنوان ابزار در دست احزاب مختلف سیاسی باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.